34 - Plamenné vítězství

2. února 2013 v 12:44 | Dark Absol |  Ryanovo dobrodružství - Tajemství Hoennu
Byla noc a všichni v Pokécentru už spali. Ryan se zase divně převaloval. Možná se mu zdálo něco divného…
Byl dospělý a vstoupil do dveří nějakého domu, byl oblečený do černého kabátu a na obou rukou měl rukavice, takže venku musela být zima. Sundal si pokrývku hlavy a vydal se hledat někoho důležitého. Dům byl evidentně rozlehlý, ale Ryan nakonec našel správné dveře. Byl uvnitř velkého světlého sálu a na sedačce tam seděla dívka. Měla dlouhé hnědé rozpuštěné vlásky a tmavomodré oči. Na sobě měla bílé šaty a v ruce držela nějakou knihu. Byla to Kris Doyleová, slečna Ryanova srdce. Uklonil se a Kris na něj pohlédla.
"Proč jsi sem přišel?" zeptala se.
"Musel jsem tě vidět…," ozvala se odpověď, "Promiň."
"Chtěla bych, abys odešel…," zašeptala slečna.
Ryan se usmál a zavrtěl hlavou. "Ne… Nemohu… Já nemohu."
"Proč? Proč mě takhle vyhledáváš?"
"Protože tě…… miluji. Z celého srdce… miluji tě."
Kris se zarazila. Vůbec nevěděla, co říct. V tváři se jí objevil náznak rozpaků a pak zašeptala: "Co si od toho slibuješ? Okamžik nadšení? Krátký skandál?"
"Ne…"
"Tak proč ta změna? Byli jsme přece takoví dobří kamarádi… proč to?"
"Protože já………no………já nevím…………… Když jsem tě uviděl, uvědomil jsem si, jak jsi překrásná a myslel jsem na tebe… snil jsem o tom……"
"Ty……… se pleteš… Jak v tom, co říkáš, o čem sníš i jak mě vlastně vidíš…"
"Ne."
"Už jsem tě jednou poslouchala před těmi roky. V době, kdy si měl jiné starosti…… Tehdy jsem cítila, že jsi ten pravý pro mě, ale zmýlila jsem se… ty jsi o mě zájem neměl… Neviním tě za to."
"Prosím… Kristen… vyslyš mě… Prosím…"
"Proč?"
"Vyslyš mě."
"Ale proč? To proto, že se ti otevřel zrak? Že jsem najednou pro tebe dost dobrá?" řekla slečna. Ryan na chvíli ztratil řeč. "Ryane… měl bys vědět, že všechno tohle, ten život, můj život je prázdný a klamný. A s radostí bych ho vyměnila za život, jaký jsem vedla dřív."
"Ano. Řekni, že už nic necítíš," řekl Ryan. Kris zkřivila ret. Ryan věděl, že Kris je zadaná, ale i přesto jí chtěl získat.
"Můj přítel spí tam nahoře!" řekla dívka rozrušeně.
"Řekni, že mě miluješ… prosím……
"Milovala jsem tě… kdysi. Ale už je to dávno."
"Tak," Ryan se usmál, "nezapomněla jsi tedy."
"Ne…,"
"Kristen… prosím tě… Buď se mnou,"
Kris zavrtěla hlavou a do očí se jí hnaly slzy. "Ty… jsi mi kdysi říkal, že se moje srdíčko zahojí… To tvoje taky, Ryane…"
"A zahojilo se? Hm? Vyléčilo se tvé srdce?"
"Ach bože…," Kris už ukápla první slzička, "to bolí…"
"Zhojilo se?" Ryan se usmál, "já myslím, že ne," řekl a zavrtěl hlavou, ale Kris teď seděla na židli a začala plakat. "Ach, to bolí…"
"Proč? Proč to bolí? Proč?" zeptal se Ryan a přistoupil blíž ke slečně. "Řekni mi to……řekni! Proč to bolí?!" Ryan už zvedl hlas a Kris plakala hlasitěji.
"Protože………fňuk……už je…………pozdě………," Ryan zavrtěl hlavou. "Ano! Jdeš moc pozdě!"
"Zachraň mě… prosím… zachraň mě……"
"Já tě nemůžu zachránit," řekla Kris v návalech slz. Ryan poklekl a chytnul jí za ruku. Rukavice měl obě dole, takže byla vidět jeho mechanická ruka. "Musíš mě zachránit."
"Ne, to nemůžu…"
"Řekni, že mě miluješ…… prosím…,"
"R-r-ryane… to prostě……fňuk… nejde…," řekla Kris a vysmrkala se.
"Prosím… Udělám, co budeš chtít, jen mi pomoz……prosím………,"
"Ryane……," řekla Kris a z očí jí kapaly slzy. "Já…," řekla, ale svou větu nedokončila, protože zmizela.
***
Všechno zmizelo. Kris, sál, ten velký dům… Ryan se totiž probral. Vstal a chytil se za hlavu. Tohle je vážně divné…… Měl špatné sny už podruhé za sebou… A většinou o podobné věci… o Kris. Byly to nějaké hrozné vize budoucnosti? Nebo se mu to způsobil nějaký Pokémon? Ryan se zamyslel a došel k názoru, že nejlepší bude si o tom promluvit s přáteli, s Barbarou a Damionem. Oblékl se a odešel z pokoje.
***
"Ahoj! Co se ti stalo?" zeptal se Ryana Damion.
"Co by se mi mělo stát?! Nic… vůbec nic……"
"Vypadáš, jako by tě něco trápilo. Je to tak?"
"Máš pravdu……neměl bych to už dál skrývat. Trápí mě ty špatné sny," svěřil se Damionovi Ryan. Ten mu pokynul a sedli si spolu k jednomu stolu. Barry tam ještě nebyla.
"Tak co se děje? Povídej!" pobídl Ryana Damion s úsměvem.
"Jsou o Kris… plné smutku, bolesti, utrpení…,"
"Cože?! Vyprávěj mi ty sny podrobněji, jestli můžeš, prosím," řekl Damion s vyvalenýma očima. Ryan mu začal vyprávět, co se mu poslední dobou zdálo. Damion polkl.
"Oh! Ale byl to jen sen, ne?"
"Snad máš pravdu. Nechtěl bych o Kris přijít… mám jí rád……," zašeptal Ryan.
"To ti věřím," mrkl na něj Damion. Vzápětí k nim přišla Barbara. Na sobě měla vodorovně pruhovaný svetřík s bílými, černými, šedými a tmavě fialovými pruhy a na nose měla brýle.
"Co se děje?" zeptal se jí Ryan, když na ní pohlédl.
"Ale… nic…," řekla dívka, sundala si brýle a dala je do pouzdra.
"Barry… no tak…… přede mnou si brýle sundávat nemusíš… klidně je nos dál…"
"Ne… já je měla jenom proto, že jsem byla támhle u počítače a nechci si zkazit oči, víš?"
"Aha. To chápu," přikývl Ryan. Barry zatím dala pouzdro s brýlemi do své kabelky. Pak si na něco vzpomněla a oslovila Ryana.
"Málem jsem zapomněla! Mám tě moc pozdravovat od Kris, už se moc těší, až se opět setkáte," usmála se Barry.
"Opravdu? Tak to je od ní moc hezké," řekl Ryan a na jeho tváři se objevil úsměv.
"A ještě jsem mluvila s Allie, ta bude taky ráda, až tě pozná."
"Allie? To je kdo?" podivil se Ryan.
"Aha, to jsem ti neřekla… To je ta moje kamarádka, která bude soutěžit na tom poháru taky. Jmenuje se Allison. Allison Grainová, ale většinou jí říkám Allie nebo Ally."
"Taky budu rád. Možná bych se taky mohl zúčastnit, i když nevím, na co by mi byla stužka… No, ještě nad tím popřemýšlím! A teď mě omluvte, budu muset na stadion! Tentokrát ten odznak získám, cítím to. Tak se mějte!" rozloučil se Ryan s Damionem a Barry, jenže Damion ho zastavil.
"Počkej! Já tě v tom nenechám. Jdu s tebou!"
"Dobře," kývl Ryan.
"A počkejte na mě! Nechci tu zůstat sama…… co když se Andreas vrátí?" řekla Barry a zasmála se při myšlence, že by se její bývalý přítel mohl vrátit a usilovat o ní znovu.
"To máš pravdu, Barry," usmál se Ryan. "Tak dohodnuto, půjdeme všichni!"
***
Dveře Petalburgského pokémoního stadionu se otevřely. Ryan odvážně vešel dovnitř, následován Damionem a Barbarou. Vešli přímo do místnosti se zápasištěm a tam byl zrovna Norman.
"Á! Kdopak to tu je? Chceš odvetný zápas?" řekl modrovlasý muž.
"Jistě. Už se nenechám od vás ponížit! Jsem plně připraven! Můžeme začít?"
"Ovšem," kývl Norman.
***
"Zápas mezi trenérem stadionu Normanem z Petalburgu a vyzyvatelem Ryanem Conollym z Littlerootu! Každá strana použije tři Pokémony! Zápasí se o Vyvážený odznak a zápasí se bez časového omezení! Zápas je nyní zahájen!" řekl Kenny a odmávl začátek zápasu.
"Slakothe, pojď!"
"Volím si Shellose!"
Z Normanova Pokéballu vyskočil hnědý Pokémon s rypákovitým nosem a ospalým výrazem v obličeji. Proti němu byl modro-zelený slimákovitý Pokémon. Ryan vytáhl Pokédex a namířil ho na Slakotha. "-SLAKOTH, LÍNÝ POKÉMON. TENTO POKÉMON JE TAK LÍNÝ, ŽE SE TÉMĚŘ NEPOHYBUJE. UMÍ JEN JÍST A SPÁT-" ozvalo se z Pokédexu.
"Co? Ryan povolal Shellose? Nováčka? Vždyť v ostrém zápase ještě nebyl!" Damion se chytil za hlavu a pak si zakryl oči. "To nechci vidět!" řekl.
"Tak začneme! Shellosi, vodní puls!"
"Slakothe, protiútok!"
Shellos vyslal kouli vody na soupeře, ale ten se obklopil oranžovým světlem. Voda se od něj odrazila, koule se zvětšila a trefila Shellose.
"Co jsem to říkal?!" řekl zoufale Damion. Barry neřekla nic, jen sledovala zápas. Shellos byl otřesený, ale pořád schopný dalšího boje.
"Shellosi, zkus to ještě jednou!"
"Slakothe, zívni!" řekl svému Pokémonovi Norman, ale ten ho neposlechl a voda ho zasáhla a málem dostala i ze zápasiště.
"Výborně! Bahenní bombu!"
"Zákeřný útok!"
Shellos vyplivnul bahno na Slakotha takovou silou, že ani nezaútočil. Byl teď úplně špinavý.
"Slakothe, ne!"
"A teď ho umyj vodním pulsem!" řekl Ryan. Slakoth opět nezaútočil, takže Shellos spláchl špínu, co měl Slakoth na sobě a odhodil ho pár metrů dál. Slakoth měl evidentně dost.
"Slakoth není schopen pokračovat! Vítězem je Shellos!" řekl Kenny a odmávl to praporkem. Na světelné tabuli se rozsvítila jednička u Ryanova jména. "Konečně," pomyslel si Ryan.
"Slakothe, vrať se. Potřebuješ si odpočinout," řekl Norman a odvolal poraženého Pokémona, "a teď si volím Slakinga!" Z Normanova Pokéballu vyskočil Pokémon podobný Slakothovi, ale byl tlustší, větší a mohutnější. Ryan vytáhl Pokédex podruhé. "-SLAKING, LÍNÝ POKÉMON. VYVINUTÁ FÁZE VIGOROTHA. JE VELMI LÍNÝ. ALE POKUD SE PŘECE JEN ZMŮŽE NA ÚTOK, TAK JE TŘEBA SE MÍT NA POZORU, PROTOŽE MÁ VELKOU SÍLU-" řekl Pokédex.
"Hm… Další líný Pokémon… už to mám!" rozzářil se Ryan. "Shellosi, vrať se! Volím si Swellowa!" Proti Slakingovi stál Swellow, který byl plný energie a připraven k boji."
"Slakingu, dělovou ránu!"
"Swellowe, poletuj rychle okolo něj! A až ti řeknu, tak použiješ křídlový útok!" řekl ptáčkovi Ryan. Slakingova pěst se rozzářila bíle a pak se s ní snažil trefit Swellowa. Jenže marně. Swellow pak začal okolo něj pravidelně v kruzích a pak ho plácnul křídly do obličeje. Slaking byl poražen. Damion i Norman vyvalili oči. Jak mohl tak silného a mohutného Slakinga porazit na jediný úder?
"To je snadné. Využil jsem jeho pomalosti a zamotal mu hlavu, takže pak už nebylo těžké zaútočit!" vysvětlil Ryan.
"Chytré!" ocenil ho Norman a odvolal Slakinga.
"Slaking není schopen pokračovat! Vítězem je Swellow!" oznámil Kenny. Světelná tabule ukazovala teď skóre 0:2. Teď Ryan ale věděl, že přijde to nejhorší. Pravděpodobně přijde o vedení a možná i prohraje. Už zbýval jen jeden Normanův Pokémon a Ryan věděl, že je to Vigoroth.
"Tak jdeme na to, Vigorothe!" řekl Norman a hodil svůj poslední ball. Ryanovy obavy se naplnily.
"Swellowe, odpočiň si," odvolal Ryan svého Pokémona. Barry neřekla nic a jen sledovala utkání, zatímco Damion byl zaujatý tím, co se na zápasišti děje a přemýšlel, co jeho kamarád chystá.
"Shellosi, pojď!" povolal Ryan opět svého východního Shellose. Kenny odmávl praporky a zápas byl zahájen.
"Vigorothe! Nešetři ho! Zuřivý dráp!"
"Shellosi, braň se bahenní bombou!"
Vigoroth se nemilosrdně vrhl před Shellose a vytasil své drápy. Už se chystal zaútočit, když najednou… dostal dávku bahna přímo do obličeje.
"Drápni ho!"
"Shellosi, pozor! Zkus sražení!"
Vigoroth skákal po zápasišti tak rychle, že ho Shellos zřídka zahlédl. Vigoroth skočil za něj, vrazil dráp do jeho měkkého těla, jenže Shellos skočil a trefil ho do hlavy. Vigoroth upadl.
"Výborně, Shellosi! Vodní puls!"
"Vigorothe, protiúder!"
Shellos utvořil kouli vody a vyslal jí na soupeře. Ten se rozběhl vstříc ní, prorazil jí bokem a vypadalo to, že se mu nic nestalo. Poté Vigoroth vrazil do Shellose a odhodil ho do vzduchu. Když Ryanův Pokémon upadl, tak bylo vidět, že už má dost.
"Shellos není schopen pokračovat! Vítězem je Vigoroth!" oznámil Kenny. Na světelné tabuli zhasl obrázek Shellose a Normanova nula zmizela. Teď světelná tabule ukazovala skóre 1:2.
"Shellosi, vrať se. Byl si výborný, udělal jsi velký kus práce, žes mi pomohl porazit Slakotha… nezapomenu na to, i kdybych znovu prohrál. Teď si zasloužíš odpočinek," řekl Ryan a odvolal svého Pokémona.
"Tak a koho povoláš teď, hm?" zeptal se Norman.
"Bojuj, Swellowe!" povolal Ryan dalšího Pokémona.
"Zase ten Swellow," zamumlal Norman, "je mi ho až líto, že opět prohraje se stejným soupeřem…… Usnadni mu to, Vigo! Soustřeď energii!"
"Swellowe, zdvojení!"
V tomto kole se jeden Pokémon nedotkl toho druhého. Vigoroth odpočíval a nabíral sílu, zatímco Swellow vytvořil optické klamy sebe sama.
"Ah! Myslíš, že Vigorotha porazí optické klamy? Nebuď vtipný…… Rychlý zuřivý dráp, prosím!" přikázal Vigorothovi Norman. Ryan neřekl nic, jen doufal. Vigoroth se rozmáchl a rychle vyřadil Swellowovy kopie a nakonec zasáhl i jeho samotného.
"Swellowe, nálet!"
"Protiúder."
Swellow provedl nálet výborně. Trefil Vigorotha, jenže…… trefil ho tak tak, protože Vigoroth se mu tělem postavil a odpálil ho na druhý konec stadionu.
"Swellow není schopen pokračovat! Vítězem je Vigoroth!" oznámil Kenny a skóre na světelné tabuli se opět srovnalo - teď vedle sebe zářily dvě dvojky. Ryan odvolal Swellowa a dostal se do stejně těžké situace jako včera. Teď mohl povolat Grovyla, Cyndaquila, Onixe, nebo Electrika. Ovšem Ryanovo rozhodnutí překvapilo jak Normana, Damiona, ale i Barbaru, která se začala dívat na zápas s větším zaujetím.
"Tak pojď, Cyndaquile!" z Ryanova Pokéballu vyskočil malý Pokémon tmavozelenými zády a se žhavými uhlíky na nich. "COŽE?!" vyvalil oči Damion, "dávat poslední naději na malého Cyndaquila? To se mi zdá jako velký hazard…"
"Třeba se dočkáme překvapení," usmála se na Damiona dívka.
"Špatná volba, Ryane. Ukážu ti, že malí Pokémoni tady nemají šanci. Začneme zuřivým drápem! A rychle!" řekl svému Pokémonovi Norman.
"Cyndy, braň se žhnoucím útokem!"
Vigoroth skočil a podrápal Cyndaquila, který se sice bránil hořícími úlomky, ale bez efektu. To se opakovalo ještě dvakrát. Cyndaquil sice Vigorotha zasáhl, ale ten byl stále schopný pokračovat.
"Cyndaquile, zkus kouřový útok!"
"Protiúder!"
Cyndaquil zahalil stadion do tmavozeleného kouře. Nikde nebylo nic vidět. Vigoroth byl také ochromený.
"Rychle Cyndy, plamenný kruh!"
Cyndaquil se "obalil" ohněm a napral to do Vigorotha. Když se kouř rozplynul, tak Normanův Pokémon na tom nebyl úplně nejlíp, ale stále ještě mohl pokračovat.
"Tak tenhle zápas začíná být zajímavější než ten včera! Skoncujeme ho! Protiúder!"
"Cyndaquile, rychlý…," řekl Ryan, jenže Vigoroth byl rychlejší. Trefil Cyndaquila a bylo po všem. Chudák malý Pokémon ležel na konci stadionu, celý pochroumaný a poškrábaný. Ryan věděl, že tohle pro něj znamená konec a že Vyvážený odznak nikdy nezíská. Už pozvedl ball, jenže…… "Ryane, podívej!" řekl překvapený Damion a ukázal na Cyndaquila. Ten se z posledních sil stěží vyškrábal na kolena. Vypadal teď zuřivěji a plamen na zádech mu hořel s takovou intenzitou, jako nikdy předtím. Ryan vyvalil oči a vytáhl Pokédex, v očekávaní odpovědi. Ozvalo se: "-ŽÁR. SPECIÁLNÍ SCHOPNOST OHNIVÝCH STARTÉRŮ. POKUD JE POKÉMON NA SKLONKU SIL, SÍLA JEHO OHNIVÝCH ÚTOKŮ SE PRUDCE ZVÝŠÍ-"
"Cyndaquile, plamenný kruh!"
"Vigo, dávej si pozor a vyhni se!" řekl Pokémonovi Norman. Jenže marně. Cyndaquilův oheň byl daleko intenzivnější a silnější, že bylo téměř nemožné se mu vyhnout. A potom………Vigoroth padl.
"Vigoroth není schopen pokračovat! Vítězem je Cyndaquil! Celkově vítězí vyzyvatel poměrem 3:2!" oznámil Kenny. Jenže to nebylo zdaleka všechno, Cyndaquil se totiž rozzářil bílým světlem. Začal se vyvíjet. A za několik málo okamžiků se objevil nový Pokémon. Byl větší, měl špičaté tmavozelené uši a tmavočervené oči. Uhlíky měl teď na hlavě a na zadní části těla. Překvapený Ryan vytáhl Pokédex znovu. "-QUILAVA, SOPEČNÝ POKÉMON. DALŠÍ VÝVOJOVÉ STÁDIUM CYNDAQUILA. PŘED BOJEM SE VĚTŠINOU OTOČÍ K SOUPEŘI ZÁDY, ABY MU UKÁZAL, JAK ZUŘIVĚ JEHO OHEŇ ŽHNE-" ozvalo se.
"No paráda! Děkuju, Cyndaquile… totiž Quilavo," usmál se Ryan. Pak k němu přistoupil Norman.
"Ryane, byl to úžasný zápas, napínavý až do samého konce. Myslím, že Vyvážený odznak si zasloužíš," řekl a s úsměvem mu předal pátý odznak Hoennské ligy.
"Děkuji vám! Byl to skvělý zápas!" řekl Ryan a stiskl svou umělou rukou tu Normanovu. A vše proběhlo bez problému.
***
"Tak! Konečně!" zaradoval se Ryan a dal si do krabičky svůj pátý odznak. "Už jenom tři zbývají!" dodal.
"A teď pojedeme do Sinnohu, ano?" zeptala se Barry.
"Ano…… měli bychom……," zamumlal Damion.
"Nerada bych vám chtěla kazit radost, ale odsud lodě nevyplouvají… Museli bychom do Palmového města, Liliového města, nebo do Slateportu!" řekla Barry zklamaně. Ryan se ale rozzářil. "Co se stalo?" zeptali se ho Barry a Damion současně.
"Bonnie! Můžeme odjet do Sinnohu!" řekl radostně Ryan.
"Bonnie? To je kdo?" ptala se Barry. Damion se zamyslel a pak si najednou vzpomněl.
"No jo! Máš pravdu! Mohla by nás odvézt do Sinnohu! Výborný nápad!"
A pak se naši přátelé přesunuli k panu Brineyovi, Ryan opět poprosil Bonnie, jestli by pro ně nemohla udělat malou laskavost, a souhlasila.
"Bonnie? Jak dlouho to bude trvat?" zeptal se dívky Ryan. Ta se zamyslela.
"Hmm… počítám tak čtyři až pět dnů…… neboj, máme zásoby," usmála se brunetka.
"Tak to je fajn," řekl Ryan a spolu s Damionem a Barbarou vydal vstříc Sinnohu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama