38 - Namyšlená blondýnka prochází

5. února 2013 v 20:30 | Dark Absol |  Ryanovo dobrodružství - Tajemství Hoennu
Nad celou oblastí kolem arény Valor vysvitlo slunce. To probudilo hnědovlasou dívku, která spala v hotelu. Otevřela oči a zamířila ke stolku, který viděla rozmazaně. Z něj si vzala pouzdro, ve kterém měla brýle. Nasadila si je a všechno bylo hned dobře vidět. Pak se oblékla a stoupla si před zrcadlo. Jmenovala se Amanda Halliwellová.
"Dneska to musíš dokázat," řekla jakoby svému odrazu, "dneska mu řekneš, ho máš ráda! Ryane… víš… já… už ti to musím říct! Miluju tě!"
***
Tu samou dobu se také probudil Ryan, oblékl se a odešel z pokoje. A zrovna potkal dívku se kterou už dlouho nemluvil.
"Ahojky, Amí! Už jsem tě dlouho neviděl. Co se děje?" pozdravil jí Ryan a krásně se usmál. Amanda strašně zrudla. "No……eh……Ryane………já……já……"
"Ano?"
"Já… já tě……," dívka to ze sebe nemohla dostat.
"Řekneš mi to potom. Já teď běžím do arény, musím zjistit program, abych věděl s kým se utká Damion a Kris. Jo a moc ti to sluší, od tý doby co jsme se neviděli! Tak zatím!" řekl Ryan a odešel.
"Ty jsi ale hloupá, Amando! Už jsi byla tak blízko!" proklínala dívka sama sebe.
***
Kris a ostatní už snídali, když vtom se k nim přiřítil Ryan. "Ahoj! Tak tu mám pro vás program vyřazovací části!"
"Jé, vážně? To jsi kvůli tomu vstával dřív než my? To jsi nemusel!" řekl mu Damion. "Vezmi si něco k snídani. My se zatím podíváme."
"Tak tedy: Damione, tvůj zápas je pátý v pořadí z Michelle Suterovou ze Slunečného města. A ty se utkáš hned potom, s nějakým Ethanem. Žádné jiné informace tu nejsou," četla Candice.
"To snamená, še se můšete setkat v druhém kole, pokud oba postoupíte, še jo?" ptala se Gabrielle.
"Jo, to asi jo! Aj… to znamená, že vypadnu! Proti Kris nemůžu uspět, ona už měla pár soutěží za sebou a……," zoufal Damion.
"Ještě nic není jisté, nezapomeň!" uklidnila ho Kris, "Ale pokud na to dojde, nemysli si, že tě nechám vyhrát!"
"To jsem si mohl myslet," zasmál se Damion.
***
Přes den se většina věnovala tréninku a strategii. Ryan se ještě připravoval na plný zápas se starým kamarádem. Teď už věděl o čtyřech Pokémonech. Ti dva mu ale asi zůstanou skryti.
Na oběd si každý šel někam jinam. Holky si dali něco v restauraci U Sedmi hvězd, zatímco Ryan s Damionem si šli sednout do jiné restaurace a tam Damion objednal ramen, vydatnou nudlovou polévku, které snědli každý tři misky. Naštěstí měli dost peněz.
"Tak co, jak ti chutnal ramen?" zeptal se kamaráda zvědavě Damion.
"Bylo to dobrý! Zkusil jsem něco novýho a bylo to fajn!" pochvaloval si Ryan.
"To rád slyším. Někdy bych chtěl, aby ramen ochutnala taky Gabri!"
"Jak myslíš. Kdy to vlastně začíná?"
"Asi ve čtyři, máme ještě čas!" řekl Ryanovi Damion.
"Dobře."
***
Bylo už čtyři hodiny odpoledne, zápasy už začaly, ale Kris a Damion teprve vyšli do arény, protože měli čas. Mezitím se už začal odehrávat první zápas mezi Mattem a Billie. Když už to došlo do konce a oba aktéři odešli, tak se chopila mikrofonu Marian.
"Tak! Prvního čtvrtfinalistu máme! A teď přivítejte Allison Grainovou a Abigail Smythovou!" Na jeviště vstoupila Allie, ve své oblíbené fialové a proti ní stála jiná dívka, která vypadala dost hrozně. Obličej měla plný pupínků, měla hnědé oči a brýle s černou obroučkou, které jí vůbec neslušely.
"Tak pojď, Seakingu!" dívka s brýlemi hodila Pokéball do vody a zjevil se velký červený rybí Pokémon, s rohem a bílými ploutvemi.
"Cherrime, volím tebe!" povolala Allie svého Pokémona. Byl to fialový rostlinný Pokémon, připomínající zavřený květ a malýma růžovýma nožičkama. Oči měl těsně nad nimi. Skočil na břeh a připravil se k boji.
"Seakingu, rohový útok!"
"Cherri, vyhni se a použij slunečný den!"
Seaking se z vody vrhl na Cherrima, aby ho bodnul rohem, ale jenom ho škrábnul. Allie to ubralo trošinku bodů. Potom Cherrim vyslal barevný paprsek na oblohu a rozsvítilo se slunce, které oslnilo i některé diváky, porotu a Marian, ale i Seakinga. Dívka ztratila asi desetinu bodů. Mezitím se s Cherrimem něco stalo. Přeměnil se, takže teď připomínal květ s růžovými lístky a žlutou hlavičkou.
"Nevzdávej to! Vodní puls!"
"Pijavičí semínko!"
Seaking ale zasáhl přesně a ubral Allie další dávku bodů. Květinový Pokémon byl ale stále schopen boje. Pak vystřelil po rybě oranžové semínko, které ji zasáhlo a svázalo. Semínko začalo Seakingovi vysávat energii a za chvíli bylo po všem.
"Zdá se že tu máme dalšího postupujícího! Vítězem je Allie a její Cherrim!" oznámila Marian. Allie se usmála na celou halu a zamávala. Pak vrátila Cherrima a odešla do šatny.
***
Zhruba po čtvrtém zápase, který proti sobě svedly dvě dívky do hlediště přišel Ryan se sestřenkou. Ash a Amanda byly už tam. Ta zase zrudla.
"Ahoj! Tak jak to zatím jde?" zeptal se kamaráda.
"Ahoj," odvětil, "zatím to jde dobře, Matt i Alex postupují a Allison, je to tvoje kamarádka, že jo?"
"No já nevím, jestli by se to dalo nazvat kamarádkou… když se známe tak dva dny," zasmál se Ryan. Mezitím se Amanda zvedla a chystala se odejít.
"J-já si jdu koupit něco k pití!" zakoktala.
"Co je to s ní?" podivila se starší dívka, co seděla blízko nich, asi nějaká Ashova známá.
"To já vůbec netuším… chovala se už takhle podivně předtím… Vůbec netuším, co se děje? Vy ano?"
"Nemám naprosté tušení," odpověděl upřímně Ash. Pak si něco uvědomil. "Úplně jsem zapomněl vás představit!" ukázal na Claire a blonďatou stejně starou dívku s brýlemi. "Tohle je Alexina starší sestra Claire a její kamarádka Melody."
"Ryan Conolly, trenér z Hoennu a tohle je moje sestřenka Gabrielle," představil se Ryan.
"Ráda poznávám Ashova kamaráda," usmála se Claire. "I mě moc těší," ozvala se Melody.
***
"A teď přivítejte účastníky pátého zápasu! Michelle Suterovou a Damiona McQuara!" oznámila Marian. Proti Damionovi stála štíhlá vysoká dívka. Měla na sobě všechno upravené. Na štíhlých dlouhých nohou měla perfektně nalakované nehty bílým lakem a měla stříbrné lesklé sandálky s vysokými jehlovými podpatky. Na sobě měla světle modré šaty nad kolena v pase přepásané azurovou stuhou. Na obou uzounkých rukou měla stříbrný náramek, na prsteníčcích měla stříbrné prstýnky a na krku safírový náhrdelník. Vlasy měla blonďaté, splývající do půlky zad a oči šedomodré.
"Ježkovy oči, s tímhle mám bojovat? Ta by porazila leda tak prodavače při výprodeji," pomyslel si Damion a zasmál se.
"Čemu se směješ?" zeptala se ho dívka.
"Ale ničemu. Začnem, ne?" řekl jí Damion a vytáhl ball. Mezitím se Gabrielle zvedla. "Do toho, Dami! Máš na to! Poraš tu naparáděnou holku!" řekla a poslala mu pusu.
"Jé, děkuju…," Damion se začervenal, "tak dost! Volím si Roserada!"
"Ah. Jaká chyba. Sealeo!"
Proti sobě stál modrý, tuleňovitý Pokémon a rostlinný Pokémon, kterého Ryan a ostatní, kdo ho znali, ještě neviděli. Byl zelený a trochu se podobal Roselii. Místo dlaní měl dvě velké kytice, jednu červenou a jednu modrou. Dále měl dlouhý listový "plášť" a na hlavě mu vyrůstalo něco bílého, co připomínalo vlasy. Ryan vytáhl Pokédex. "-ROSERADE, KYTICOVÝ POKÉMON. VYVINUTÁ FÁZE ROSELIE. LÁKÁ NEPŘÁTELE NA SLADKÉ AROMA A ÚTOČÍ S ELEGANCÍ TANEČNÍKA-"
"Tak jdeme na to! Omračující pyl!"
"Ty jsi táák trapný. Sealeo, schovej se pod vodu!"
Květinový Pokémon vypustil mrak oranžového pylu, ale…… marně. Nezasáhl a Damion přišel o body.
"Já jí ukážu, tý hloupý namyšlený podpatečkový holce! Strhnu jí ten škleb z obličeje! Roserade, použij sluneční paprsek!"
"Cože? Proč? Vždyť mu to nepomůže… tohle není o ničení soupeře, pokud se nepletu," konstatovala Candice.
"Ty jsi tak nudnej! Sealeo, zůstaň pod vodou," řekla Michelle. Roserade postupně absorboval sluneční energii do květin a pak vypálil bílý paprsek. Ale… nic. Sealeo zůstal pod vodou. Damionovi zmizela velká část bodů.
"A teď to skončíme. Blizard!" řekla Michelle a to byl konec. Prudký mrazivý vzduch Roserada porazil a Damionovi došly body. A Michelle neměla ubraný ani jeden.
"Říkala jsem, že to bude nuda!" řekla Michelle a odcupitala pryč.
"Pitomá holka…," mumlal si naštvaný Damion a pak taky odešel.
***
"A teď je na řadě zápas číslo šest! Přivítejte Ethana a Kris!" oznámila Marian. Proti dívce stál vysoký starší kluk s hnědými vlasy.
"Tak pojď, Whiscashi!"
"Marshtompe, volím si tebe!"
Proti Marshtompovi stál velký rybí modrý Pokémon se znakem na čele, který připomínal písmeno W. "-WHISCASH, KNÍRATÝ POKÉMON. VYVINUTÁ FÁZE BARBOACHE. DĚLÁ SI DOUPĚ NA DNĚ MOKŘIN. SNÍ ABSOLUTNĚ COKOLI - POKUD JE TO ŽIVÉ, WHISCASH TO POZŘE-"
"Tak tohle bude zajímavý zápas. Oba Pokémoni nejsou jen vodní, ale i zemní! Tak začněte!" oznámila Marian.
"Whiscashi, zahaj vodním dělem!"
"Marshompe, pozor! Uhni a pak ledový paprsek!"
Whicash vystřelil ze své tlamy proud vody. Marshtompa zasáhl a ten pak odpověděl modrými mrazivými blesky. Jenže… se netrefil.
"Výborně! Vodní puls!" nařídil rybímu Pokémonovi Ethan.
"Ledový paprsek!"
Whiscash trefil Marshtompa vodní koulí, ale ten se zase netrefil. To se opakovalo několikrát a Kris už měla čím dál méně bodů. Do konce zbývala minuta a Kris zbývala čtvrtina bodů.
"Tak a teď to skonči Whiscashi vodním… Cože?!" Ethan se podivil. Celý bazén byl zamražený, takže se Whiscash nemohl pohnout. A ledová voda rybího Pokémona dráždila.
"DOST! Vzdávám se! Whiscashi, vrať se…," řekl kluk a pak odešel. Kris se stala vítězkou.
***
V posledním zápase se utkala Damionova kamarádka Kate s blonďatým klukem, který se jmenoval Corey.
"Dewgongu! Volím tebe!"
"Gorebyssi!"
"Blizard!"
"Vodní puls!"
Zápas neměl dlouhého trvání. Nakonec vyhrál bílý tuleň a Kate byla poražena. Tím byly čtvrtfinálové dvojice hotovy. Allie se měla utkat s Mattem a Kris s Michelle.
"Tak! Porota se dohodla, že dá účastníkům čtvrtfinálových soubojů půlhodinovou pauzu! Takže zatím!" oznámila Marian a někam odešla.
***
Šatna se pomalu vyprazdňovala. Ze šestnácti účastníků už tam bylo jen osm. Damion odešel k Ryanovi a ostatním do hlediště, zatímco všichni ostatní už odešli úplně. Tedy až na Kate, která odešla do Pokécentra, že tam počká.
***
Přestávka skončila a Marian se vrátila. "Tak! Čtvrtfinále může začít! Přivítejte naše první účastníky, Matta a Allison!" Na pódium vešli oba účastníci, mírně nervózní, ale nadšení a připravili si Pokébally.
"Tak pojď, Espeone!"
"Poraz ho, Corphishi!" Krabí Pokémon se objevil v záplavě bublin.
Ryan zatím v hledišti zkoumal Pokédexem Espeona. "-ESPEON, SLUNEČNÍ POKÉMON. DOKÁŽE ČÍST VE VĚTRNÝCH PROUDECH A TÍM PŘEDPOVÍDÁ BUDOUCNOST A DALŠÍ ÚTOKY SOUPEŘE. JE TO JEDNA Z VÝVOJOVÝCH FÁZÍ EEVEE-
"Můžete začít!" oznámila Marian.
"Espeone, zmatení!"

"Corphishi, pod vodu!" Corphish skočil pod vodu a Espeonův útok vyšel nazmar. "Teď bublavý útok!"
"Espeone, pozor!" řekla dívka a její Pokémon na poslední chvíli uskočil. "Tak tohle nebude jednoduché, zvlášť když se může schovávat pod vodu… Musím něco vymyslet… už to mám! Espeone, budoucnost!" Bod na Espeonově čele se rozzářil a vyslal paprsek do vzduchu. Ale nic se nestalo.
"Co to dělá? Vždyť se nic nestalo! Takhle to ta holka projede!" konstatoval Damion.
"Já myslím, že ona ví, co dělá," odpověděl mu Ryan.
Matt zpozorněl. Moc dobře věděl co tenhle útok dělá, i když se proti němu nedalo nic dělat. Rozhodl se risknout. "Ledový paprsek!" Corphish otevřel klepeto a z něj vylétly světle modré paprsky, které Espeona uvěznily v ledu. Bodová hodnota u Allie rychle klesala.
"No tak! Espeone, prosím! Přece to nevzdáme! Nevím, jestli mě slyšíš… zkus se dostat ven!"
"Dokonči to! Krabí kladivo!" krabímu Pokémonovi se rozzářilo druhé klepeto a rozeběhl na kus ledu, ve kterém byl jeho protivník uvězněn. Allie ztratila další body a už měla jen polovinu.
"Ale ne! To je unikátní útok, který ovládají jen Pokémoní korýši… mám strach, že to nezvládne," třásl se Damion, jako by snad Allie byla jeho sestra.
"Ještě je tu budoucnost," ujistil ho Ryan.
"No jasně, budoucnost…," mumlal Damion.
"Ještě jsme neskončili! Espeone, použij ještě jednou zmatení!" Tentokrát ale Espeon chytře využil svých sil a vytvořil v bazénu velký vír. Corphish byl v pasti a jeho majitel začal ztrácet body.
"Rychle použij ledový paprsek a zamraz celý bazén!" Corphish vyskočil z vody a z obou klepet mu vylétly ledové paprsky, které začaly vodní plochu přeměnit v blyštivý led. Tentokrát Espeon a Allie ztráceli body. Najednou se znenadání objevil bílý paprsek ze vzduchu a zasáhl nic netušícího Corphishe. Bylo to nevyhnutelné. To byla budoucnost.
"Corphishi, ne!" vykřikl vyděšeně Matt. Zatím ztratil další body. Corphish sklouzl na dno zmraženého vodního víru a ležel tam. "No tak! Nevzdávej to! Je stále v ledu!" pokémon za pomocí obou klepet velice pomalu vstal. "Jo. To je ono! A teď krabí kladivo!" Corphish se rozeběhl po ledu a nakonec se mu podařilo zářícím klepetem Espeona zasáhnout. Kočičí Pokémon vylétl z ledu a zastavil se před krajem zápasiště. Byl poškrábaný a potlučený. Zdálo se, že je po všem. Času také nebylo moc. Espeon se stěží vyškrábal na vlastní nohy. Allie teď měla na výběr. Buď se vzdá a nebo všechno vsadí na jediný útok.
"Já se nebudu vzdávat. Espeone. Teď přišla chvíle, na kterou si čekal! Tak dlouho jsme tenhle útok trénovali a pilovali… je to naše poslední naděje! Ničivý úder!" Espeonův bod zezelenal a utvořil zelenou kouli silné elektrické energie. Vyslal ji na Corphishe a dívka držela palce.
"Ledový paprsek!" Corphish otevřel klepeto a vylétl z něj ledový paprsek.
"To snad ne! Chudinka, sázela všechno na jediný útok a…," ozval se Damion.
"Pst! Radši se koukej!" utišila ho jeho přítelkyně.
A skutečně. Elektrická koule se zdála být silnější a prorážela ledové blesky. Stejně ale narazila. "BUCH!" ozval se výbuch, který ale byl blíž Corphishovi, Espeonovi se nic nestalo, jen nic neviděl. Když se dým usadil, odhalil Corphishe ležícího na boku a v bezvědomí.
"Máme u konce první čtvrtfinálový zápas! Po tvrdém boji nakonec vítězí Allison a Espeon! Gratulujeme!" oznámila Marian.
"To není možný! Espeone! Ty jsi skvělej!" poděkovala svému Pokémonovi Allie. "Vím, co teď potřebuješ nejvíc. Vrať se."
"Ty jsi byl taky dobrej, Corphishi. Děkuju. A teď si odpočiň. Dobrá práce," houkl Matt na Allie.
"Děkuju! Už jsem myslela, že je po všem, možná jsem neměla tak riskovat… ale risk je zisk!" usmála se
"Kdo nic neriskuje, nic nezíská."
***
Po druhém napínavém zápase, který proti sobě svedly dvě dívky (mezi nimi i Ashova kamarádka Alex) konečně přišla na řadu zase Kris. Tentokrát stála proti dívce, která si lehce poradila s Damionem - krásné namyšlené blondýnce jménem Michelle.
"Další soupeř na odstřel. Tak tentokrát to bude holka. Chm!" řekla Michelle a připravila si ball.
"Beautifly, pojď!"
"Scythere, volím tebe!"
Proti Scytherovi stál motýlí Pokémon s dlouhým sosákem a velkými černými křídly s modrými, červenými a velkými žlutými skvrnami. Okamžitě se vznesl nad bazén.
"Spací pyl, Beautifly!"
"Šavlový tanec!"
Motýl začal rozprašovat bezbarvý prášek, ale marně, protože Scyther se roztočil a odvál ho. Michelle zmizely první body.
"Tak jinak. Stříbrný vítr!"
"Scythere, řezačku!"
Tak tohle Kris neměla dělat. Nejen, že Beautiflye nezasáhl, ale dokonce málem spadl do bazénu. Kris zmizela větší část bodů, než Michelle.
"X-nůžkový útok!" řekla Kris a Scyther se rozmáchl. A pak motýla trefil paprskem ve tvaru X. Michelle zase ztratila kousek bodů.
"Chm. Tohle si neměla, holčičko. Ranní slunce!" Beautiflye obklopilo krásné žluté světlo a když pohaslo, byl úplně v pořádku.
"Zdvojení! A pak použij řezačku!" řekla Kris.
"Beautifly, pozor! Braň se stříbrným větrem!"
Scyther nejprve vytvořil kopie sebe sama (to ubralo Michelle body) a pak vzlétl v "hejnu" do vzduchu. Všechny kopie se rozmáchly po motýlovi, ale zasáhly ho jenom dvakrát, pak byla většina zneškodněna. Do konce zbývala minuta.
"Rychle X-nůžkový útok!"
"Chraň se!"
Scyther se opět rozmáchl, jenže Beautifly se obklopil jakousil ochrannou bublinou a Scytherův útok ani neucítil. Zbývalo tři čtvrtě minuty.
"Zdvojení! A řezačku! Rychle!"
"Nene, holčičko. Tady končíš. Ochranu!" zašklebila se Michelle. Zase to dopadlo pro Kris špatně. Ovšem Scyther měl pořád své kopie.
"X-nůžkový útok!"
"Skonči to! Hned teď! Psychický útok!"
Scyther se zase rozmáchl, ale jeho útok byl odveden pryč a pak Beautifly použil psychické schopnosti a odhodil Scythera. Ten ale vstal, byl velmi odhodlaný. Jenže najednou se ozval známý zvuk, který už Kris slyšela.
"Tak! Vypadá to, že nám došla časomíra!" oznámila Marian, "teď se podívejme na výsledek!" společně s ní se podívala na tabuli Kris a Michelle.
"To ne…," zareagoval na to jako první Ryan.
"Do dalšího kola postupuje Michelle a její Beautifly! Gratulujeme!" Michelle se pak nádherně usmála na celou halu, vrátila motýla do ballu a chystala se odejít. Kris stála pořád na místě jako solný sloup a neudělala nic. Jen plakala. Ryan to už nevydržel a přišel z hlediště k ní, následován Gabriellou.
"Hele! To s s ní ani nepotržeseš rukou?" obořila se na blondýnku Gabrielle.
"Chm. Proč bych měla? Já si ruku se slabochama nepodávám. A teď mě omluvte, musím jít," řekla Michelle a odešla.
"SOŠE?! Jsi pěkně hnusná! Myslíš si, še máš ego vyssoký jako ty tvoje podpatešky, so? Ty jedna, odporrná, hnussná… ledová krrálovno…," řvala na ní Gabri.
"Klídek, Gabri. Uklidni se." řekl sestřence Ryan. Pak se otočil ke Kris. "No tak… neplakej… pojď se mnou, promluvíme si pak, ano?" usmál se na brunetku.
"T-tak jo… fňuk…," odpověděla mu přes slzy Kris. Ryan jí pomohl vrátit Scythera a odešel s ní z jeviště.
***
Čtvrtfinále skončilo. Marian oznámila, že další část turnaje bude zítra společně s plesem na který jsou zváni všichni účastníci, jejich přátelé a kamarádi. Další část má nabídnout souboje Alex s Allie a Blair s Michelle. Nad arénou se šeřilo a diváci i poslední účastníci už vycházeli z arény. Kris byla zamlklá a otírala si zaschlé slzy, Ryan po ní pokukoval, jako by jí chtěl získat a Damion s Gabriellou tiše proklínal Michelle. Ryan se ohlédl k aréně a poznal Ashe spolu s ostatními.
"Ryane! Kris!" zakřičel Ash aby si ho všimli.
"Copak se děje?" zeptal se ho bělovlasý kluk. Kris neřekla nic.
"Co říkáš na zápasy?"
"No, čtvrtfinále bylo zajímavý… ale podívej se na Kris, co to s ní udělalo… chudák holka…"
"To je mi vážně líto, ale zase na druhou stranu, prohrou taky získá zkušenosti a příště bude ještě lepší," utěšoval Ash Kris, když dorazili Alex s ostatními.
"Zítra spolu něco podnikneme, takže nevím, jestli stihnu aspoň finále."
"V-vážně?" koktala Kris.
"To víš, že jo. Ještě to promyslím. Jenom my dva, jo?" Kris se usmála. "Jé, na tohle jsem čekala! Tohle je moje šance!" pomýšlela si a její smutek byl úplně pryč.
"Finále stihnout musíš," namítl Ash.
"Pokusím se. Když tak mi zavolej a my hned přijdeme," řekl mu Ryan.
"Nemám čím," namítl Ash.
"Ale já můžu použít PokéNav,"" ukázal zrzek věcičku, kterou měl taky Ryan.
"Fajn. Tak ahoj zítra! A hodně štěstí!" rozloučil se Ryan, pak ho následovala Candice, Damion, Gabriella a nakonec Kris.
"Děkuju," poděkovala Blair, protože to bylo mířené hlavně na ni.
"Ahoj," rozloučili se všichni.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama