58 - Nebezpečná mise

21. února 2013 v 8:00 | Dark Absol |  Ryanovo dobrodružství - Tajemství Hoennu
Ryan otevřel oči. Opět byl nějakém "normálnějším" prostředí. Celou noc přemýšlel o tom, jak to, že takoví podrazáci jako tým Aqua nebo Magma se mohli najednou obrátit k dobré straně. Možná je k tomu někdo násilím přinutil, pomyslel si. Nejdřív pojedl nějakou stravu, co měl v batohu a pak se vydal hledat nějakou odpovědnou osobu, která by mu dala informaci, kde se koná ranní brífink. A najednou potkal známou blonďatou dívku, která mu kdysi hodně zamotala hlavu.
"Ahoj, Ryane! To jsem tak ráda, že jsi v pořádku!" objala Ryana Barry, na které bylo znát, že je ráda, že ho vidí.
"Ahoj, Barry, kde se tu bereš? A co André, je v pořádku?"
"No vrátil se včera večer. Byl zraněný, měl potrhané oblečení, jako by na něj někdo zaútočil, ale bude v pořádku. Ty rány se zahojí."
"Cože?? Na něj někdo zaútočil?" divil se Ryan.
"Nejspíš ano, říkal mi, že když byl pod vodou, uslyšel výbuch a něco ho pořezalo… nejspíš použili podvodní miny, ti, kdo vás honili… ale André s Gyaradosem byli už daleko na to, aby je to mohlo zničit. Budou v pořádku," oznámila Barry.
"To je dobře. Ale pořád jsi mi neodpověděla na otázku, kde se tu bereš."
"Ah, promiň. No… víš, přijela jsem na ten ostrov a řídila se tvými pokyny, takže jsem se dostala k Andrému. Sandra, její učednice mu pomohla vyléčit se a pak… se odněkud objevila Tamara, která byla dost vyčerpaná. A ta byla právě jedním ze zakládajících členů Aliance, protože věděla, jaký ten Kaarme je," dokončila Barry svoje vyprávění.
"Aha. Tak teď už tomu rozumím, vzala vás s sebou, nabídla vám spolupráci… Nevíš, kde se koná ten brífink?"
"Jasně, že vím, pojď za mnou," mrkla na něj Barry.
***
"Můj pane… mám špatné zprávy. Zdá se, že Ryan Conolly unikl a ztratil se nám z dohledu."
Kaarme se zašklebil a bouchl pěstí do stolu. "COŽE?? To snad není možné! Nevíte, kde by teď mohl být, poručíku?"
"Vyslali jsme za ním naše lidi, abychom ho zastavili. Ale… unikl nám… Jeden z jeho přátel se zamaskoval jako stráže a pomohl mu utéct. Víme, že zmizel pod hladinou oceánu, což znamená, že asi nebude na druhém konci Hoennu."
"Použijte ponorky a prozkoumejte to tam! Já mám teď jiné starosti. Dnes, na mimořádném zasedání Senátu budu oficiálně dosazen do čela Hoennu. Snažte se… nebo vás varuji…," zasyčel Kaarme.
"Jistě," řekl druhý chlápek a jeho obraz zmizel. Kaarme se napil vody a odplivl si. Byl značně znechucený, že se mu nepodařilo toho kluka chytit… ale už dosáhl úspěchu u obyvatel Hoennu, kteří ho nechali převzít čelo státu.
"Můj pane… jak dlouho bude trvat tohle hrozné počasí? To střídání deště s vedrem, zemětřesení, tsunami…," zeptal se ho Kenneth.
"Jen co polapím toho skrčka a získám smaragd, tak už budeme téměř u cíle. Vydrž," ujišťoval ho Kaarme.
***
"Jste tu všichni?" zavolal do mikrofonu Archie ve velkém sálu, kde se konala schůze členů. Jeho hlas se rozezněl celou místností, díky reproduktorům na stěnách. Nikdo neřekl ani slovo.
"Výborně. Všichni víte, v jaké jsme teď těžké situaci. Bitva mezi Groudonem a Kyogrem pokračuje. Nemáme tušení, jak je zastavit, ani kde se nacházejí. Nechci se tajit tím, že je to tak trochu i naše vina, ale teď vás prosím, vás všechny, kdo kdysi byli členy týmu Aqua nebo Magma, aby zapomněli na svou minulost a bojovali za budoucnost a svobodu Hoennu!" řekl charismaticky Archie. Ryan by to do něj nikdy neřekl, že by tohle udělal. Mezitím přišel na pódium jeden z adminů Aliance, bývalý magmaťák Tabitha.
"Pane, podívejte se na tohle… zdá se, že ten slizoun má navrch!" řekl a podal Archiemu aktuální výtisk Hoennského zpravodaje. Na titulní straně byl velký obraz Kaarmeho přes celou stránku a pod ním byl nápis:
Ať žije císař!
Na dnešním mimořádném zasedání Hoennského senátu byl do čela státu zvolen Kaarme, který se nechal prohlásit císařem a reformoval Hoennskou republiku na Hoennskou Říši. Na dnešním jednání také oznámil, že hodlá uzákonit reformy týkající se zrušení Pokémoních soutěží, Pokémonových lig.
"Děti si mají hrát na písečku a ne s Pokémony," řekl na to našemu reportérovi.
Podrobnosti na stranách 2 a 3
Archie znechuceně odhodil noviny. "Tak teď jsem se dočetl, že se ten Kaarme nechal jmenovat Hoennským císařem. Jestli ho nezastavíme včas, stane se Hoenn totalitním státem a všechny nás to semele… Naší velkou nevýhodou je, že nemáme žádnou podporu, žádné spojence, kromě vás, bývalých Aquaťáků a Magmaťáků. Vtom se rozevřely dveře.
"Kdo říkal, že Ryan nemá žádné spojence?" ozval se Damion. Ryan se ohlédl. Spatřil svého blonďatého kamaráda a za ním bylo spousta lidí, se kterými se Ryan setkal. Byla tam Gabriella, Monique a Cedrick Desjardins, Samantha, sedmnáctiletá zrzka, která se znala s Kris, Katrina a její přátelé Chad a Darren, dál tam byla Tamara se svou služebnou Sandrou, malá koordinátorka Tiffany a obě její sestry, Madison a Heather, Ryanova sestřička Katy, pan Briney a jeho vnučka Bonnie, téměř všichni trenéři Hoennských stadionů, byli tam Roxanne, Brawly, Wattson, Flannery, Norman a Winona. A v poslední řadě tam byli čtyři nejsilnější trenéři Hoennu. Byl tam holohlavý mladík Sidney, který se specializoval na temné Pokémony, Phoebe, kterou už Ryan potkal, blonďatá ženu ve fialovém, což byla Glacia, expert na ledové typy Pokémonů a v poslední řadě tam byl Drake, stařík s šedým knírkem v námořnickém oblečení. Archie se podivil. Takovou podporu ani nečekal. Pak pokračoval v projevu: "Kdokoli, kdo by nám mohl pomoct se zastavením legendárních Pokémonů, ať se přihlásí!" zaburácel Archie. Jenže nikdo nezvedl ruku. Tedy až na jednu tenkou dívčí ručku, která vystřelila do vzduchu jako blesk. Byla to ruka Kris. "P-prosím… já mám plán…!" zakřičela.
"Opravdu? Pojď sem, holčičko!" řekl Archie. Trochu se zašklebil, protože nevěřil, že by mohla nějaká pubertální holka zabránit krizi v Hoennu. Ale nechal ji dojít až k pódiu a dal jí mikrofon.
"Členové Aliance! Chtěla bych vám… říct…… že já… Rayquaza… to on může Hoennu pomoci. On zastavil Groudona a Kyogra před tisíci lety a dokáže to i teď! Existuje jediný člověk, který může Rayquazu přivolat. Ten člověk nosí na znamení jeho loajality smaragdový přívěšek. Kaarme si myslí, že ho má můj kamarád Ryan, ale to se velice plete," řekla Kris a sundala si z krku to těžké břemeno. Všichni najednou upřeli na šperk svůj pohled.
"Archie, já vás prosím! Musíte vyslat mě! Dokážu tomu zabránit, ale musím za Rayquazou! Ten smaragd se dědil v našem klanu z otce na syna po celé generace… ale když můj otec neměl syna, dal ho mě… prosím, vezměte to na vědomí,"
"Dobrá. Věřím ti, holčičko. Vezmi si pár lidí na tuto misi. Pokud budeš potřebovat, moji muži jsou ti k službám," usmál se na ni.
"Díky, pane," poklekla před ním Kris.
***
Mezitím všude po Hoennu, se stáhly všechny Hoennské vlajky a nahradily je vlajky nové - měly také tři vodorovné pruhy - černý, zelený a černý. V zeleném poli byl Kaarmeho znak bílý dvouhlavý had (nebo to byli dva srostlí hadi) a pod nimi byla bílá stuha s nápisem HOENN NADE VŠE ve starém zapomenutém jazyce, kterým se v Hoennu mluvilo před dávnou dobou.
"Tak a je to. Zdá se, že revoluce je dokonána. Nikdo není proti nám, takže já, jakožto nový vůdce a císař Hoennské říše, vám slibuji, že tomuto státu dám nový řád! Potrestejme ty, kteří potrestáni mají být. A potlačme všechno, co není důležité pro stát!" řekl Kaarme do mikrofonu v hoennském senátu, v Rustboru, hlavním městě Říše. Ozval se bouřlivý potlesk. Nyní měl Kaarme všechno oficiálně ve svých rukou. Nechal vyhlásit celostátní pátrání po Ryanovi. Když důstojníci odešli, tak k němu přistoupil major Fowler. Byl to chlápek střední postavy, který už zažil v Hoennu mnoho. Na hlavě se mu už objevovaly první šediny.
"Můj pane," oslovil Kaarmeho a poklekl.
"Ano? Co se děje, majore?" zeptal se císař.
"Myslím, že víme, kam by se mohl Conolly vydat. Naši navigátoři zkoumali podmořské cesty, kudy mohl ten Gyarados plout, pokud přežil. A nalezli jsme tohle," řekl a ukázal Kaarmemu mapu, "je tam ostrov. Ale je neprobádaný, protože se nikomu nepodařilo na něj dostat. Chrání ho vodní víry, ale ten Gyarados je mohl zastavit a proplout skrz."
"Ah! To je ono! Tam je Conolly! Okamžitě tam vyšlete oddíl!"
"Rozkaz, můj pane," zasalutoval major a odešel.
***
Kris si tedy vzala, co potřebovala a chystala se odplout směrem k Nebeskému oblouku. Nevěděla, kde je, ale říkala, že ji smaragd povede. S sebou si vzala Ryana, Darrena, který byl pověřen strategickým velením celé operace, Chada, Connora a Wyatta.
"Tak. Vypracoval jsem takový plán této operace," začal Darren a vytáhl nějaký plánek, "vím, že jsem obvykle línej a nechce se mi nic dotahovat do konce, ale teď musím něco udělat. Takže. Tohle je mapa zdejšího okolí. Musíme se dostat sem," ukázal na místo na mapě, "tomuhle místu se říká Nebeský oblouk. Podle legend by tu měl být Rayquaza. Tam musíme jít. Nejdřív poplujeme pod mořem, abychom aspoň částečně unikli těm extrémním výkyvům počasí."
"Ale co když nás Kaarmeho lidi objeví? Myslím, že potom, co jim André unikl pod mořem, tak tady budou slídit čím dál víc!" namítl Ryan.
"Klídek. Nad tímhle jsem taky přemýšlel. Vystoupíme tady na tom ostrově, který je blízko a ponorku necháme odplout. Tak je zmateme, takže si budou myslet, že jsme pod mořem," usmál se.
"A jak asi nás neuvidí, že vystupujeme?" namítl Ryan.
"Máš lepší nápad, ty chytráku?!" zavrčel Darren. Ryan okamžitě zmlknul. "No tak vidíš. Lepší plán v tuhle chvíli bohužel nemám. Musíme se spokojit s tímhle."
Všichni opustili základnu a u břehu už na ně čekala ponorka. Byla velká, šedá a na boku měla namalované velké A, což byl asi znak týmu Aqua (nikdo se ještě nehrnul do toho tu značku přetřít). Naskočili dovnitř, kde už na ně čekala čtyřicetičlenná posádka složená z bývalých Aquaťáků, kteří měli více zkušeností s plavbami a podmořským prostředím. Ovšem nikdo už neměl Aquaťáckou uniformu, všichni měli teď na sobě tmavomodré stejnokroje s emblémem Aliance.
"Tak jedeme!" řekl hlavní důstojník a ponorka se dostala pod hladinu. Z okna teď bylo vidět spoustu mořských Pokémonů, kteří proplouvali kolem. Ryan si sednul ke Kris.
"Myslíš, že se tam dostaneme?" zeptal se jí.
"Já věřím, že ano. Pak už jen budeme muset Kaarmeho chytit a zatknout a Hoenn bude zase takový, jako dřív," odvětila mu Kris.
"Zatknout? Ale za co?"
"Ono se už něco najde… Pojď, za chvíli už budeme na ostrově Maracosta, kde vystoupíme. Odtud je to k Nebeskému oblouku už jen chvilka cesty," usmála se Kris. Ryan zatnul pěsti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama