62 - Perfektní hra

25. února 2013 v 19:30 | Dark Absol |  Ryanovo dobrodružství - Tajemství Hoennu
Chad se z posledních sil zvedl. Vytáhl svůj Pokénav, který měl každý z členů Aliance, aby mohl komunikovat s ostatními. Stiskl tlačítko.
"Tady velitelství Aliance na záchranu Hoennu, jak vám mohu pomoci?" ozval se operátor.
"To jsem já, Chad… jsem s ostatními čtyřmi kluky na záchranné misi. Máme přivést Kris Doyleovou, aby jí Kaarme nezajal. Potřebuji okamžitě Pokémoní zdravotníky, moji Pokémoni na tom nejsou dobře! Posílám vám souřadnice."
"Rozumím. Vydržte na místě, za chvíli k vám dorazí pomoc," řekl operátor.
***
Darren, Ryan, Connor a Wyatt pokračovali v cestě lesem. Najednou uslyšel Darren nějaké pípání. Dal ostatním povel k zastavení. Pak si sáhl za opasek, kde měl připnuté komunikační zařízení. Začalo blikat. Darren se podíval a usmál se. Věděl jsem, že to dokážeš, příteli, pomyslel si.
"Právě jsem dostal zprávu, že Chad toho chlápka porazil," řekl ostatním.
"To je výborné! Dostane se k nám brzy?" zeptal se ho Ryan.
"Ne. Jeho Pokémoni jsou na tom dost špatně. Nemůže nám pomoci," odpověděl mu Darren. Ryan svěsil hlavu. Darren mávl rukou, aby pokračovali dál v cestě. Zdálo se, že je nikdo nesleduje, ani nepostřehli žádnou past.
"Dostáváme se blízko! Growlithe to cítí," oznámil Connor.
"Ano," přitakal Wyatt, "vidím v dálce nějaké postavy."
"Zdá se, že si myslí, že jsme slaboši a ten tlusťoch nás vyřídil. To jsou tedy tupci," řekl Darren, "je tedy jasný, proč nenastražili past."
"Ale co tedy uděláme?" zeptal se Connor.
"Na to jsem myslel taky. Počkejte," řekl Darren a zmizel za strom.
***
Za chvíli vylezl a měl na sobě uniformu Kaarmeho čtyřky. Na obleku znak Bílého hada a fialové lano kolem pasu. Musel si nechat obvázat vlasy, a zakrýt obličej, aby únosci nic nepoznali. Pak si do postranní kapsy strčil nějakou elektronickou věc a připravil se.
"Kde jsi k tomuhle přišel?!" podivil se Ryan.
"Jako velitele operace mě na velitelství Aliance dostatečně vybavili," řekl Darren Jackovým hlasem. Díky měniči hlasu tedy nepoznali o koho jde. Darren vyběhl směrem k nepřátelům…
***
"Do prkýnka, kde je ten Jack?! Už mi to leze na nervy," řekl Zack.
"Je trochu opožděný, ale už je tady," řekl Keegan. Z křoví vylezl chlápek v uniformě Kaarmeho čtyřky.
"Sorráč, že jdu tak pozdě,"řekl.
"Proboha, co se ti to stalo s obličejem?" zeptal se Zack.
"Ále… jsem trochu poraněnej, ale to bude v pohodě. Ti hlupáci nemaj šanci, odrovnal jsem je hned za minutku," řekl Jack.
"Poslouchej, tlustoprde. Přestaň furt žrát a zapoj mozek. Vidíš tu bednu? Je to tvoje práce jí táhnout!" vyštěkla Tracy.
"Jasně…," kývl Jack. Všichni se na něj divně podívali, jako by něco snad nebylo v pořádku.
"Ale… Jacku… ty jsi dneska nějakej divnej… musím tu bednu předat," řekl Keegan, "ale tobě ne, protože ty nejsi Jack!!" Keegan se zasmál a hodil bednu Tracy, která ji s postřehem fotbalového brankáře chytila.
"Co to mektáš?! A co asi tak jsem?" vyštěkl Jack.
"Já to vyřeším jednou a provždy!" řekl Keegan, "Tracy! Zacku! Běžte, já se o tohle postarám!" zavolal. Ostatní zmizeli. Zůstal tam jen Keegan a Jack.
"Tak to si ověříme. Galvantulo! Bleskový útok!" řekl Keegan a jeho žlutý chlupatý pavouk usmažil Jacka. Úplně spálil jeho oblečení a měnič hlasu byl také rozbitý. Darren odhalil svou identitu.
"Říkal jsem to! Je to špión! Ariadosi, použij pavoučí síť!" řekl Keegan a povolal dalšího pavouka, který Darrena připoutal ke stromu.
"Sakra… nemůžu se hnout! Rychle, pomozte mi, kluci!" zaklel Darren. Ze stromu seskočil Ryan s Quilavou. Keegan se otočil. Ale k Ryanově zklamání uhnul Quilavovu ohnivému proudu a pak Keeganův Ariados přilepil ke stromu i Ryana. Quilava byl odpálen do dáli…
"Cheche… Myslíš, že jsem tak blbej, abych neprohlídl tvoje přestrojení?! Jack si totiž vždycky stěžuje na Tracyin ostrý jazyk. Nemáte šanci, prckové!"
"To se ještě uvidí!!" ozval se Connorův hlas. Zase plamenomet. Keegan uhnul znovu.
"Ale, ale… další odpad! Galvantulo, použij elektrosíť!" řekl Keegan svému žlutému pavoukovi. Ten připoutal Connora a jeho Growlitha dohromady. A tato síť byla ještě divnější a horší. Probíjela elektřinou.
"Teď vás mám všechny! Chachachacha! Zahrajem si takovou hru. Jmenuje se Kdo zemře první? Ariadosi použij jehlicovou střelu!" chechtal se Keegan. Ariados vystřelil ostré fialové jehlice na Darrena…
***
Mezitím v hlavním stanu Aliance…
Ozvalo se zaklepání na dveře. Tamara je otevřela a čekalo jí nepříjemné překvapení - invalidní senátorka Brayová.
"Tak jak jste se rozhodla? Dala jsem vám dostatečné množství času."
"Možná. Rozhodla jsem se tak, že tuto akci rušit nebudu! Žádný nevinný člověk nezemře, je vám to jasné?!" odpověděla Tamara. Senátorka sevřela ruku v pěst.
"Drahá lady Tamaro," začala sladce, "víte, že hrozí nebezpečí civilní války? Vím, že jsme na jedné lodi, ale musíme Kaarmeho přistihnout při činu! V tom případě nezbývá nic jiného než vyjednávat!"
"Vyjednávat? Vy jste se zbláznila? Ten had na žádné vyjednávání nepřistoupí! Znám jeho prohnilé sobecké ego. Můžeme být rádi, že jsme ještě naživu. Naši operátoři zjistili situaci. Celá Hoennská státní bezpečnostní služba a jeho osobní stráž je s ním. Také jsem se dozvěděla, že severní Sinnoh mu slíbil podporu. Víte, jsou tam vysoké separatistické tendence tamní ruské menšiny. Kaarme jim asi slíbil, že jim přenechá vládu nad Sinnohem, až ho dobude. A vraťme se k Hoennu. Napadlo vás také, že na tom smaragdu nezáleží? Je to jen symbol! Kristen Doyleová mi o tom povídala. Rayquaza poslechne jen právoplatného vyvoleného, ať už má smaragd, nebo ne," vysvětlovala Tamara.
"A jak to pozná?!" divila se senátorka.
"To já nevím… ale je to tak. Krisin otec se jednou za Rayquazou vydal. A i bez smaragdu se mu ukázal…"
"Rozumím. Takže co navrhujete?"
"Přenechte tu akci nám. Pošleme do míst, kde má být Kaarmeho velitelství, speciální komando. Bude obklíčen a zatčen. Syn exprezidenta Hoennu mi říkal, že se údajně v těle jeho otce našel Seviperův jed. Je možné, že prezident byl zavražděn a Kaarme se to snaží co nejvíce ututlat. Musíte spolupracovat, senátorko. Aliance je tady, aby něco dokázala!"
"Chápu vás," zamumlala senátorka a odjela na kolečkovém křesle pryč. Najednou do místnosti vtrhl jeden z operátorů. Na obličeji bylo znát, že má něco důležitého pro Tamaru. Přiběhl k Tamařinu stolu a spustil.
"Lady Tamaro, mám pro vás důležité zprávy!"
"Tak sem s nimi, honem!" řekla Tamara horlivě.
"Objevili jsme Chada. Jeho Pokémoni jsou vyčerpaní a nemůže pokračovat dál. Ostatní pokračují v pronásledování. Chad nám poslal své souřadnice a pomocí GPS jsme ho našli," vysvětloval operátor.
"To je skvělé," pousmála se Tamara, "už jste vyslali zdravotníky?"
"Ovšem, paní," řekl operátor.
***
Na ostrově Maracosta v lese pokračoval boj našich přátel s Keeganem. Zatím se vyvíjel dost nepříznivě. Connor, Darren a Ryan byli svázáni pavoučími vlákny. Nemohli se ani hnout, natož uniknout. Ryanovi se podařilo zalovit v kapse a vytáhl svůj nožík. Zkoušel přeříznout vlákno, ale šlo to ztuha.
"Ale, ale, ale? Někdo se nám tu snaží uniknout? Ariadosi, přitáhni mi toho hlupáka!" řekl Keegan. Ariados se vláknem upnul na Ryana a pak zatáhl směrem k sobě. Ryan byl osvobozen, ale pořád byl v moci nepřítele. Rychle se blížil ke Keeganovi, když vtom… RRUPP! Vlákno se přetrhlo, protože ho zasáhl nějaký útok, vzdušná čepel, která patřila Pidgeotovi.
"Mám tě, Ryane!" ozval se hlas. Odněkud vyskočil Wyatt a chytil Ryana. Pak oba seskočili ze stromu.
"Co to… jak to?!" vztekal se Keegan. Ryan si zatím prozkoumal ptačího Pokémona. Byl veliký, na hlavě měl dlouhé ozdobné žlutočervené peří. Byl béžový a bříško měl krémové žluté barvy. "-PIDGEOT, PTAČÍ POKÉMON. VYVINUTÁ FÁZE PIDGEOTTA. DOKÁŽE LÉTAT RYCHLOSTÍ MACH 2 A JEHO ZRAK JE TAK OSTRÝ, ŽE DOKÁŽE SPATŘIT KOŘIST, KTERÁ JE TISÍC METRŮ POD NÍM-" oznámil Pokédex.
"Jak ses… proklatě… dostal přes mé sítě?!" divil se čtyřruký Keegan.
"Víš, můj Pidgeot je rychlý a létající útoky mají nad hmyzími Pokémony výhodu!" řekl Wyatt. Pidgeot mezitím osvobodil ostatní. "Tenhle chlápek… jsem asi jediný, kdo se mu dokáže rovnat," zamumlal. Connorův Growlithe se začal třást a dobrovolně skočil zpátky do Pokéballu. Stejně jako Quilava.
"Zdá se, že tenhle hňup je silnější než ten tlusťoch, který byl předtím," usoudil Connor, "mnohem silnější." Keegan se ušklíbl.
"Musíme bojovat jeden na jednoho, jen tak máme šanci uspět. A ještě něco… pokud tu budeme všichni trčet, Kris nám uteče. Je teď na cestě ke Kaarmemu. Nenecháme žádnou sílu zla, aby si vzala někoho z našich přátel! Kris je… v temnotách. Teď běžte. Já budu za vámi," usmál se Wyatt.
"Dobrá. Půjdeme," usoudil Darren. Mávl rukou a on, Ryan a Connor se rozeběhli pryč.
"Tak to ne, prckové. Nikam nejdete! Chacha! Vláknový útok! Zastavte je!" řekl Keegan. Jeho Pokémoni vypustili spoustu vlákna. Wyatt byl v pasti a Pidgeot taky. Jenže… Pidgeot se lehce dostal ven a pak použil vzdušnou čepel, kterou přeřízl vlákna. Ostatní byli v bezpečí a už za obzorem.
"Tohle bude sranda. Jsi asi nejsilnější ze skupiny, co? Už dlouho jsem nebojoval s někým silným. Zkus tohle!" zasmál se Keegan. Pak povolal další dva Ariadose. Sítě začaly létat rychleji a Pidgeotovi s Wyattem začalo dělat problémy je protrhnout. Pak Keegan povolal dalšího. To už nevydrželi a byli přilepeni ke stromu. Pidgeot se strachy vrátil do ballu, což bylo podivné…
"Cha! Zdá se, že už máš dost, co? Je konec, kámo! Tomuhle neunikneš! Moji Ariadosové nejsou tady jediní, kteří dokážou produkovat vlákno!" řekl Keegan a dal si něco do pusy a začal to žvýkat. "Chcípni!!" zařval a vyplivnul na Keegana divnou zlatavou tekutinu, která okamžitě ztuhla a vytvořila jakousi tyč. Wyatta polilo horko. Snažil se co nejvíc opřít do svalů a protrhnout síť, dřív než bude zasažen. A v posledních vteřinkách se mu to podařilo. Tyč zasáhla strom.
"Jak to?!"
"Ano, bylo to těžké a musel jsem vyvinout značné úsilí. Ale jak bys řekl teď ty… konec hry!" řekl Wyatt a kopnul do Keegana že spadl ze stromu.
"Tfuj!" vyplivl Keegan zbytky tekutiny na zem, "ještě ne. Ariadosové, na něj!"
"Hariyamo, postarej se o ně!" povolal Wyatt svého bojovníka, "silové dlaně! A rychle!"
"Cooo?" Keegan nestačil zareagovat. Wyatt asi naučil Hariyamu používat silovou dlaň s neuvěřitelnou rychlostí. Ariadosové mu nestačili a padli…
"Výborně, Hariyamo… Huh? Kam se poděl?!" podivil se Wyatt. Keegan byl pryč.
***
Barry seděla v hlavním sídle Aliance a přemýšlela nad tím, co bude dál. Pořád nemohla uvěřit tomu, co se teď v Hoennu dělo. Nostalgie jí teď úplně zaplavila mysl. Vzpomínala, jak potkala Ryana v Hoennu, jak do ní byl ještě blázen, jak se rozešla s Andrém a šla na cestu s Ryanem, potom se vydala na cestu s Colinem, se kterým začala chodit… Jenže pak vyšlo na povrch, že to vůbec nebyl Colin Fitzpatrick, ale nějaký nájemný vrah, který chtěl Ryana otrávit.
Dívala se z okna na modré nebe, které se do Hoennu vrátilo poté, co Rayquaza uzamkl Groudona s Kyogrem do posvátných koulí. Nikdo nevěděl, kde se teď nachází. Kaarme počítal s tím, že se vrátí na Nebeský oblouk. Pak se podívala do zrcadla a prohrábla si své blonďaté vlasy… ze snění jí náhle vytrhlo klepání.
"Dále!" řekla a dveře se otevřely. Do místnosti vstoupil Damion.
"Právě jsem byl v nemocnici. André se zdá být zase fit. Dokonce se chce účastnit konferencí, ale to mu Tamara zatrhla…"
"Vážně?" na dívčině obličeji se objevil náznak úsměvu a zdálo se, jako by jí slzely oči.
"Ano, vážně. Jak ho znám, tak by se na Maracostu vypravil, aby pomohl se záchrannou operací, ale to se asi nestane. Poradil jsem Tamaře, co by mohla udělat. Ale to ví zatím jenom vedení, nikdo jiný," řekl Damion.
"Doufám, že se Ryanovi a ostatním nic nestane," povzdychla si Barry.
***
Wyatt se rozhlížel kolem sebe. Po Keeganovi nebylo ani památky, jako by se ztratil ze světa. Vrátil tedy Hariyamu a začal procházet a zkoumat okolí. Jenže to asi neměl dělat. Okamžitě se na něj odněkud vyřítil blesk. Wyattovi se podařilo jentaktak uhnout. Keegan se zřejmě schovával někde mezi stromy.
"Kde jsi? Ukaž se a postav se mi jako muž!! Nebo jsi takový srab, že se mi nepostavíš jako rovný soupeř?" řekl Wyatt.
"Tak a dost. Nikdo mi nebude říkat srab… Chcípni, smetáku! Teď!" zamumlal Keegan a pustil vlákno, které měl omotané kolem všech dvaceti prstech na rukou. Zezhora začaly na Wyatta padat ostré nože.
"Gallade, rychle použij ochranu!" Wyatt povolal psychického Pokémona, který vytvořil ochrannou "bublinu" a ochránil tak svého trenéra. Keeganovi šlo o víc, než jen Wyatta porazit… chtěl ho naprosto zničit
"Chachachachá!" ozval se Keeganův smích, "výborně! Udělal jsi tuhle hru mnohem zábavnější, než jsem očekával!" pak se spustil ze stromu hlavou dolů a držel se vláken. Vypadal jako lidský Ariados. "Ale teď už vážně, prcku!" Keegan hvízdl a pak se odněkud z křoví vynořil GIGANTICKÝ Ariados, kterému Keegan vyskočil na hřbet. Wyattovy zorničky se rozšířily hrůzou. Pot mu stékal po tváři a ani se nehnul. Ten Ariados by ho mohl klidně rozmačkat, kdyby se na něj vrhnul… A potom vyprodukoval ohromný kokon.
"Já najdu díru v tý tvý stupidní obraně! Na něj!" Keegan vytáhl nůž a kokon roztrhl. A z něj začalo padat stovky Spinaraků…
"Gallade, šavlový tanec!" Gallade se roztočil velikou rychlostí a Spinarakové padali kolem.
"Ahá… tak on si myslí, že porazí všechny Spinaraky?! Tak uvidíme, jak si poradíš s dalšími! Cha!" zasmál se Keegan. Z kokonu začalo padat mnohem více Spinaraků.
"Ještě jednou šavlový tanec, Gallade!" přikázal Wyatt.
"Ne tak rychle, chlapečku! Ochutnej tohle!!" zařval Keegan a spustil další spršku dýk…
"Pidgeote, do boje! Hurikán!" Wyattův ptačí Pokémon vytvořil ohromný větrný proud, který odklonil trajektorii dýk. Ale dvě pronikly skrz… Pak se to zopakovalo… a pronikla jedna… Wyatt padl k zemi.
"HA! Říkal jsem, že najdu cestu kolem tvý obrany! Přesněji skrz tvou obranu! Tvoje oči nevidí vše, že jo?!" chechtal se Keegan. Wyatt se stěží zvedl a očima se snažil najít soupeře. Ale marně. "O co se to k čertu snažíš? Proč se ještě trápíš?! Prostě chcípni!! Nedokážeš mě porazit!!" Wyatt sevřel ruce v pěst. Štvalo ho, že ho soupeř tak podceňuje. Dal přece ostatním slib, že tohohle člověka porazí, a to za každou cenu…
"TAK DOST!!" vykřikl z posledních sil, "volím si tebe, Monferno! Plamenomet!" oheň zasáhl gigantického pavouka a z něj pak zbyla jen hromádka popela a prachu… Jenže Wyatt si nevšiml, že na něj letí další dýky a pak… ho trefily. Rudá tekutina vyšplouchla a on padl k zemi podruhé.
"Byla to zábavná hra prcku. Ale vítězem jsem já!" zasmál se Keegan. Jenže Wyatt nebyl vyřízen. Dokonce se znovu postavil… "COŽE?! No, máš opravdu tuhej kořínek, prcku. Ale teď už nepřežiješ!" Keegan si ze zad sundal svou zbraň, dlouhý luk… "A teď tě mám!!" řekl, vzal si do tětivy šíp a zamířil do míst, kde se předtím trefil.
***
Zack a Tracy byli stále na útěku. Bednu teď měl na starost Zack.
"Neočekávala jsem moc od toho tlustoprda, ale co k čertu zdrželo Keegana?! Měl by tu už dávno bejt!" řekla znechuceně Tracy.
"Znáš přece, jak si hraje se soupeřema… chce si to jen užít," vysvětlil Zack.
"Jasně… užít…," zamumlala Tracy.
***
"Pidgeote, vzdušný……vír……," řekl Wyatt z posledních sil a hodil Pokéball. Ptačí Pokémon vytvořil silný proud vzduchu, který měl šíp odklonit. A kupodivu se to podařilo, ale jentaktak. Šíp prosvištěl okolo Wyatta a jen lehounce o něj škrtnul.
"COŽE?! Tak ty si myslíš že unikneš, když budeš blokovat mý střely vzdušnými proudy? Oh, jak ubohé… Tentokrát si vezmu aerodynamičtější šíp…," zasmál se Keegan a sáhl do toulce podruhé. Wyatt se pokusil vytrhnout dýky, které ho zasáhly a začal utíkat. "Ahá… myslíš si, že když mi utečeš, tak že tě netrefim? To se ještě uvidí!" Keegan napnul tětivu a vystřelil podruhé. Šíp letěl a prorážel stromy, ale Wyatta nezasáhl… byl o dvacet centimetrů mimo. Keegan byl velmi krvelačný. Pak si sundal svou čelenku a odhalil další své tajemství - měl třetí oko. Keegan se totiž Kaarmemu nabídl, aby na jeho těle prováděli experimenty a modifikovali jeho tělesnou strukturu, jako by měl nějaké geny od Ariadose…
"Takže pořád stojíš, hm?! Tentokrát použiju šíp s rotací! I kdyby zasáhl strom, poletí dál, dokud nenajde cíl! Chachachachá!! Zahyň!" Keegan vzal do tětivy další šíp a přivázal k němu vlákno… a pak vystřelil. Šíp letěl se smrtící silou… A podařilo se… Wyatta zasáhl pod žebry na pravé straně.
"Mám ho!!" zasmál se Keegan. Jenže Wyatt sice byl poraněn, ale nebyl zabit… Byl připoután ke stromu. Zhluboka dýchal a snažil se překonat šílenou palčivou bolest po zásahu. Pak se všechny jeho bally otevřely. Vyskočil Hariyama, Gallade, Pidgeot a Monferno.
"Běžte, kluci… já už nemůžu, už ne…," řekl Wyatt.
"Gallade…," řekl Gallade a přeřízl vlákno. Hariyama pomohl Wyattovi vstát. Gallade vyslal psychovlnu skrz vlákno. Keeganovi se udělalo špatně. Co ho to zasáhlo? Vždyť svého nepřítele dostal… Padal ze stromu dolů. Bolelo ho celé tělo, cítil divné píchání v žaludku a v srdci. Rychle se zhoupnul a přistál na pevné zemi. A tam spatřil Wyatta a jeho Pokémony. Keeganovi už bylo tak špatně, že upadl a začala mu krev téct z pusy.
"Cheche… zdá se, že jsi poražen, prcku. Je konec hry…"
"Ne… ještě ne! Jsi ten nejsilnější soupeř, se kterým jsem kdy bojoval. Jsem vážně raněn, ale mrtvý nejsem. Podívej se na sebe! Jsi troska. Jen díky tomu, že mi pomohli moji Pokémoni, mí přátelé, ale ty žádné přátele nemáš! Jsi ztroskotanec!" řekl Wyatt.
"Možná. Je příliš pozdě. Tu holku už nezachráníš! Patří lordu Kaarmemu a odešla za ním sama!!"
"Ne! Určitě by to sama neudělala. A já znám osobu, která ji dokáže osvobodit z temnot," řekl Wyatt, "a já ti věřím, Ryane Conolly," zamumlal.
"Už mám dost tvejch blbejch blábolů!! Proč prostě nechcí……ÁÁÁÁÁÁ!!!" zařval Keegan. Pidgeot vytvořil hurikán, který ho odnesl kamsi do daleka...
"Proklínám… tě…!" ozvala se poslední slova a Keegan byl pryč. Wyatt se usmál a pak padl k zemi. Gallade se nad ním sehnul.
"Děkuji vám, kamarádi. Díky vám jsem to dokázal a Darren, Ryan a Connor mají volnou cestu…," zamumlal Wyatt a pak upadl do bezvědomí. Gallade ho položil Pidgeotovi na záda, aby ho odnesl někam do nemocnice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama