63 - Nový nepřítel na scéně

25. února 2013 v 19:49 | Dark Absol |  Ryanovo dobrodružství - Tajemství Hoennu
Na rozlehlém ostrově Maracosta, nedaleko od Izabského ostrova a Pacifidlogu, padal soumrak. Zack a Tracy už byli značně unavení a střídali se v nošení bedny.
"Musíme rychle!"
"Já vím!" řekla Tracy
***
Mezitím zhruba ve stejnou dobu se lesem proháněli tři kluci - Darren, Ryan a Connor. S Connorem byl pořád jeho Growlithe. Nastražil nos a začal větřit. Pak štěkl.
"Jsme blízko!" ohlásil Connor.
"Už zbyli jen dva. Proti nám třem. Tohle miluju, když je to snadný a máme přesilovku. Nejdůležitější je, mít dobrej plán. Poslouchejte: Nejprve je musíme za každou cenu dohonit do západu slunce," řekl Darren.
"Tak na co čekáme?! Jdeme na to!"
***
"Slunce začíná zapadat. A pořád se neukázal Jack nebo Keegan. To je blbý," usoudil Zack.
"Co je nám po nich? Musíme se dostat rychle za lordem!" řekla naštvaná Tracy, "trvalo nám to celej den a pořád máme za sebou jen třetinu cesty! A ještě se k tomu přimíchali ti hňupové!"
"To je fakt. Ani nevíme, jestli se nám to podaří včas," řekl Zack.
***
Klukům se to nakonec nepodařilo. Nad obzor se vyhoupl měsíc a začalo být chladněji.
"Kruci! Už jsou blízko!" zavrčel Connor.
"Ne. Jsme za nimi. Zůstaneme v téhle pozici a budeme se jim držet za zadkem. Budeme si udržovat odstup. Nebudeme podnikat nějaké akce, dokud nevyjde slunce," vysvětloval Darren.
"Co?! Nemůžeme takhle dlouho čekat! A co Kris?!"
"Jo, Ryan má pravdu," souhlasil Connor, "a není lepší je překvapit zezadu v noci?"
"Tma by nám mohla dát výhodu, ale taky ne. Moc toho nevidíme, takže bychom se jen plahočili v temnotách a akorát bychom vzbudili podezření, uslyšeli by nás a pak by lehce zaútočili. S Wyattem a jeho skvělým zrakem by to bylo něco jiného."
"Hele! Zapomněl jsi, že můj Growlithe má skvěle vyvinutý čich?!" ohradil se Connor.
"Jistě, s tím počítám. Ale zdá se, že oni to tu mají zmapovaný. Vědí kudy jít a kam se nevydávat. Je to nuda… ale musíme počkat. Utáboříme se," řekl Darren.
"Tak dobře," kývl Ryan.
***
Kaarme začínal ztrácet trpělivost. Už ho přestávalo bavit jen sedět na zadku a čekat na ubohý hloupý drahokam. Chtěl moc… moc nad celým Pokésvětem…
"Krucinál?! Kde jsou tak dlouho? Už mi měli ti hlupáci tu holku dávno přinést! Kde se flákají?" zavrčel.
"To nevím, můj pane. Mohu vám být nějak nápomocen?" zeptal se Kenneth.
"To kdybych věděl! Můžu se k Rayquazovi dostat i bez toho pitomýho smaragdu?!"
"Obávám se, že ne. Myslím si, že ta dívka skrývá mnohá tajemství týkající se Rayquazy. Podle souřadnic, odkud nám naposledy volal Keegan jsou…," Kenneth ukázal na ostrůvek na Hoennské mapě, "tady. Ostrov Maracosta. Je kousek od Izabského ostrova a Pacifidlogu. Nejsme daleko. Napadlo mě… jestli nebude lepší tam vyslat někoho dalšího, aby zjistil situaci."
"Fajn. Probuď Christophera, řekni mu, že přišla jeho chvíle. Ale rychle!" řekl Kaarme.
"Jak si přejete, můj pane," řekl Kenneth a odešel.
Procházel se po temných chodbách Kaarmeho tajného úkrytu, až našel dveře s nápisem JIP. Otevřel je a ocitl se v lékařském pokoji. Uvnitř bylo spoustu moderní počítačové techniky. Na lůžku byl nějaký kluk, připojený na kapačky a se zakrytým obličejem. Jeho tep snímal přístroj a dosud jeho srdce tlouklo.
"Kennethe… Kolik mám ještě času? Zdá se, že dny Pětky Bílého hada jsou u konce, že…?" zamumlal ten nemocný.
"Uklidni se, příteli. Hlavně se nenamáhej. Raději nemluv. Už víme, jak se dostat k Rayquazovi. A také jsem si jist, že pak najde lord Kaarme klíč k věčnému životu," odvětil Kenneth.
"Já… přemýšlel jsem… každý člověk se rodí k nějakému účelu… má nějaký smysl… Lidé se rodí s tím, splnit nějaký důležitý úkol… A ten my musíme najít…"
"Rozumím ti. Lord Kaarme potřebuje vyslat posla aby převzal tu bednu s tou holkou a přinesl jí sem," vysvětloval Kenneth, "byl jsi vybrán ty."
"Teď už tomu rozumím…," řekl nemocný a zvedl se, "musím splatit lordu Kaarmemu svůj dluh. I kdyby mě to mělo stát můj vlastní život…"
***
Opět vyšlo slunce a Zack s Tracy si to namířili dál. Doufali, že dnes splní svůj úkol a že už je nebude nikdo otravovat. Najednou se Tracy zastavila. Uslyšela podivný dunivý zvuk, který jakoby vycházel z bedny.
"Co se děje?! Blížíme se k břehům ostrova?" zeptal se Zack.
"Ne. Mělo by to trvat dýl… ale dívej!" řekla Tracy. Ryan a ostatní dokončili pronásledování a byli opět tváří v tvář soupeři. "Ti blbci, Jack a Keegan jsou furt pryč, k čertu!"
"Smůla. Jsme tu jen my! Musíte vystačil s námi!" zasmál se Ryan.
"Kdo potřebuje ty dva hlupáky?! Postarám se o ty slabochy sám!!" řekl Zack a vrhnul se na Connora s Darrenem. Pak jakoby měl čtyři ruce, že porazil Connora i Darrena pěstmi a vrhl se na Ryana, který si připravoval ball. Už se připravil ho hodit, ale… Zack mu v tom zabránil. Kruci… rychle, Connore! Pomyslel si Ryan a uhnul právě včas plamenometu, který byl od Growlitha. Zack se sehnul, takže se mu nic nestalo. Jenže… Connor s lehkostí se chystal skočit k Tracy.
"Ty jeden malej smrade!! Celou tu dobu jste to plánova… ááá! Nemůžu se hnout!"
"Ha. Právě tě zasáhl noční stín mého Xatu. Není úniku. Connore, rychle!" řekl Darren. Connor skočil k Tracy a pak… sebral bednu.
"Rychle! Ryane, chytej!" řekl Connor a hodil bednu. Ryan jí chytil. A pak… se všichni rychle vydali na ústup. Tracy se Zackem zůstali vzadu ochromeni.
"Přesně jak jsem si myslel. Můj plán vyšel, nepokryli své slabiny. Mysleli si, jak jsou dobří, ale podceňovali nás," usoudil Darren.
"Jo! A teď rychle zpátky na základnu Aliance!" zvolala Ryan.
"Myslíte, že to bude tak lehký?! Já vám ukážu!!" ozval se Zack kdesi daleko. Ryan, Darren a Connor ho už dávno neslyšeli…
***
"Sákryš, slyšíte to? Za náma pořád někdo je! I Growlithe to cítí!" řekl podrážděně Connor. Growlithe štekl na znamení souhlasu.
"Ať se děje cokoliv, já už Kris nikomu nedám! Budu bojovat, jestli chtějí tu bednu získat!" řekl Ryan.
"Klídek, hoši…," uklidňoval je Darren.
"Já toho hlupáka zastavím! Growlithe poraz pár stromů plamenometem!"
Growlithe vychrlil plameny a několik jich spadlo. A málem jeden z nich rozmáčknul Zacka na placku. Když Connor viděl spadané stromy a kouř, tak pochválil svého pejska a vydal se s přáteli dál.
"Ne tak rychle! Já tě dostanu, ty jeden hloupej čokle!" zavrčel Zack a svázal Growlitha tenounkým drátkem. "A teď… do boje, Voltorbe!"
"Neee! Growlithe, jdu ti na pomoc!" řekl Connor a skočil ke svému Growlithovi a snažil se drátek přeříznout.
"Ne, to nejdeš!!" zavrčel Zack ve snaze se vrhnout na Connora. A pak… dostal hlavní slovo Voltorb. Rozžhavil se doběla a… BUCH! Jak Zack a Voltorb, tak i Connor a Growlithe spadli z útesu do hluboké díry.
"Connore!"
"Nevidím ho!" řekl Darren, "mám strach, že je už někde bůhvíkde…"
"Chá! Teď vás dostanu, prckové!" ozvala se Tracy, na kterou v tom zmatku úplně zapomněli.
"Ryane. Já si tuhle holku vezmu na starost. Ty odnes bednu a dokonči misi, ano?" řekl Darren.
"Dobře," kývl Ryan a vzal bednu. Najednou se Tracy zastavila. Ryan s Darrenem neměli ponětí, co se to děje. Měli ale divný pocit, že to nejhorší teprve přijde. Tracy se podívala nahoru.
"Ty? Co ty tady děláš?!"
Z větví stromů seskočil vysoký mladík přímo na bednu. Klukům přešel mráz po zádech. Pak elegantně odkopl bednu, vzal ji a zmizel. Ryan, ani Darren nedokázali říct ani slovo. Byli úplně ochromeni. Mladík pak přistál na zemi a otočil se. Měl stříbřité vlasy, pronikavě zelené oči a na sobě tuniku s emblémem Bílého hada. Na čele měl dvě červené tečky.
"Christophere…," zamumlala Tracy.
"Trvalo ti to příliš dlouho… Tracy. A kde jsou ostatní? Co se stalo s ostatními muži? Členové bývalé Pětky Bílého hada? Elitní Kaarmeho stráže?" řekl mladík.
"Co tady děláš? Jak to, že jsi tady? Vždyť tvé tělo… tvé tělo by mělo být…," divila se Tracy.
"Pravda… moje tělo je dost zdevastované, abych se mohl hýbat… ale… používám sílu své mysli. Musím splatit lordu Kaarmemu svůj dluh. A tahle dívka mu k tomu pomůže," usmál se kluk a jemně hladil bednu. "Nyní mě omluv. Přebírám to."
Tohle není jen obyčejný soupeř… Ty pohyby… Říkal, že byl kdysi členem Kaarmeho elitní stráže… musí být skvěle vytrénovaný. A kdo ví, co za Pokémony má… Tohle bude oříšek… pomyslel si Darren.
"A dost! Nikdo nebude sahat na mojí kamarádku!! Ty jeden hňupe!!" Ryan už nedokázal potlačit vztek a skočil po Christopherovi. Jenže toho ochránila Tracy, která dala Ryanovi pěstí…
"Jak šlechetné, od někoho, kdo nemá srdce," usmál se Christopher.
"Kdybys radši mlčel, udělal bys líp! Víš, co ti kdysi říkal Kenneth, ne? Nepřetěžovat se! Myslíš, že ošálíš smrt, nebo co?!" zavrčela Tracy.
"Dojemné. Neměla bys o mě mít takovou péči… Postarej se o ty dva… já dokončím úkol…," řekl Christopher, popadl bednu a zmizel.
***
"Ale ne! Už jsme byli tak blízko! Já je praštím! Zase se nám Kris ztratila z dohledu! Kruci!!"
"Klídek, Ryane. Mám plán, ale musíš se jím řídit naprosto přesně! Poslouchej…" začal Darren Ryanovi něco šeptat. Tracy sáhla pod tuniku a vytáhla tajemnou stříbrnou flétnu.
Ubožáci. Co si myslej, že dokážou? Rozmáznu je hned teď! Pomyslela si Tracy. "Dost, vy prďolové! Čas vypršel!" řekla nahlas a vrhla se kupředu.
"Smůla, máme přesilu!" zasmál se Darren.
"Jo! Nemáš šanci!" potvrdil Ryan.
"Chm! Je mi jedno, kolik vás tady je! Stejně jste jen banda blbejch hňupů!"
"Nebuď tak nafoukaná. Týmová práce je na naší straně!" řekl Darren, "jdeme na to!" oba vyrazili kupředu. Darren skočil na větev a zabránil Tracy v jakémkoli fyzickém úderu. "Nikam nejdeš. Smůla!" usmál se. Ryan jí zatím přeskočil a pak… zmizel.
"Pchm! Byl to jen stupidní trik!! Já tě…," řekla Tracy.
***
"Ubohý chlapec… je to neuvěřitelné, že se dokáže stále ještě hýbat… se svým tělem… Kennethe, vím, že jsem možná udělal chybu a ten rozkaz měl splnit někdo jiný…," zamumlal Kaarme.
"Ne, pane. Já mu žádný rozkaz za vás nedal. Udělal to sám. Z vlastní vůle. Udělal to kvůli vám, můj pane," odvětil Kenneth, "je celý posedlý vámi. Mluvil o tom, že vám musí splnit jistý dluh."
"Dluh, říkáš? Ahaha! Christopher je jeden z nejlepších mužů, které mám. Určitě se pro tento úkol hodí… Každý kdo se mu postaví, bude rozdrcen… má železnou vůli, tenhle kluk…," usoudil Kaarme.
"Doufám, že se mu to podaří," kývl Kenneth.
***
Christopher opustil les a ocitl se na rozlehlé louce. Skočil na zem a položil bednu. Ohlédl se, jestli ho někdo nesleduje, ale nikoho neviděl. Až se ta mrcha Tracy vrátí… tak bude potrestána. Pomyslel si.
"Zůstaň stát! Už tě mám! Ty jeden… hňupe! Připrav se na boj!" Ryan už vytahoval ball. Christopher se ohlédl. Nějaký hlupák mu překáží v cestě. Usmál se.
"Podívejme se… jak tě mám porazit, abych se tě zbavil?" řekl a sáhl si pro ball.
"Mojí kamarádku necháte na pokoji! Rozdrtím tě hned teď! Volím si tebe, Grovyle!" Ryan povolal svého ještěra.
"Hmm… takže ty chceš bojovat? Budiž je ti to dopřáno…," zamumlal Christopher.
***
"Ty idiote. Myslíš, že ten prcek dokáže Christophera porazit?! Jen přemýšlej, co se stalo dosud s tvejma kámošema…," řekla Tracy. Darren se zamyslel. ,Já ho porazím, tenhle hlupák je můj. Vy běžte!' vzpomněl si na Chada… ,Musíme bojovat jeden na jednoho, jen tak máme šanci uspět. A ještě něco… pokud tu budeme všichni trčet, Kris nám uteče. Je teď na cestě ke Kaarmemu. Nenecháme žádnou sílu zla, aby si vzala někoho z našich přátel! Kris je… v temnotách. Teď běžte. Já budu za vámi,' vzpomněl si na Wyatta… a teď už ztratili i Connora, který spadl někam dolů…
"Jsi pěkně blbej, prcku… vždycky když narazíš na překážku, tak obětuješ jednoho ze svejch kámošů. Jsi fakt ubohej velitel!" zasmála se Tracy. Darren se na ní zadíval s opovržením. "Možná. Toto je moje první mise, jako velitel. Vím, že jsem za ně zodpovědný a že riskujeme všechno. Pravda je, že jsem velkej flákač, který se jen kouká na mraky a nic nedělá. Ale… věřím ve své přátele. Věřím, že dokázali ty hochy porazit. Poslouchej, já si nemyslím, že jsem své přátele obětoval. Ani nevěřím, že je někdo z nich mrtvý! Nepomlouvej mé přátele, nebo budeš pykat!"
"To chci vidět, prcku. Připrav se na svůj konec!" řekla Tracy a začala hrát omamnou melodii. Odněkud vyšli tři Pokémoni - Breloom, Shiftry a Weavile. Všichni se připravili na útok. Jenže… zdálo se, že tito Pokémoni nepatřili Tracy… byli divocí…
"Braň se! Do útoku!" řekla Tracy a Pokémoni se vrhli na Darrena a jeho Xatu…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama