Březen 2013

72 - Vzhůru na kvalifikaci!

2. března 2013 v 13:41 | Dark Absol |  Ryanovo dobrodružství - Tajemství Hoennu
"To… není možné…," Ryanovi se zatajil dech, "tati!" vypískl ze sebe. "Tak rád tě zase vidím!" řekl a objal chlápka.
"I já tebe, Ryane. Chtěl jsem se podívat na tvůj zápas s Juanem, jenže jsem přijel pozdě," odpověděl mu. Byl to vysoký chlápek, vlasy měl bílé a nakrátko ostříhané a oči zelené. Ryan se mu podobal skoro jako vejce vejci. Když ho pustil, vytvořil se kolem něj hlouček lidí.
"Pááni, to je Jeffrey Conolly! Ten slavný trenér Pokémonů!"
"Dáte mi autogram? Prosíím…!"
Jeff se usmál. "Ach, to víte že jo… I když už Pokémony netrénuju… Vy děti mi dáváte energii a připomínáte mi má léta slávy…!" a začal se podepisovat dětem.
"Promiňte, sestro Joy… on byl opravdu slavný trenér?" zeptal se Ryan.
"Jeffrey? To ano! Byl to skvělý trenér, největší slávu měl v osmdesátých letech, kdy jako kluk cestoval, získával odznaky a podařilo se mu vyhrát Indigovou ligu, potom se mu podařilo porazit Šampióna a dělal ho v Kantu v devadesátých letech, až ho porazil někdo jiný a on odstoupil… šeptalo se, že se chtěl věnovat rodině," řekla mu Joy, "proč se na to ptáš?"
"Jsem jeho syn," odpověděl jí Ryan.
"Vážně? Tak to je asi i tvůj vzor, viď?"
"Ani ne. Snažil jsem se jít svou cestou a k nikomu nevzhlížet," odvětil Ryan.
Když se hlouček rozpustil,tak se Jeff otočil ke svému synovi.
"Tati, pořád si mi nevysvětlil, co tady děláš. Myslel jsem, že učíš na Pokémonské škole v Kantu, ne?" začal Ryan.
"Jistě. Dostal jsem pozvánku kvůli letošnímu mistrovství. Chtějí, abych spolukomentoval zápasy… A v neposlední řadě bych se rád setkal se svou rodinou, chápej. Co máma a Katy?"
"Jo, fajn. Jsou v Littlerootu. Vždyť jsem ti psal do mailu, že jsme se přestěhovali z Johta tam."
"Littleroot! Hm! A já myslel, že jste se přestěhovali do Mossdeepu… tak proto jsem vás nemohl najít! Hahaha!" zasmál se Jeff.
"A jak jsi sem přijel?" vyptával se zvědavý Ryan.
"Stylově," mrkl na syna Jeff, "helikoptérou! Jeden můj kamarád z Kanta mě sem dopravil. Původně jsme měli jet rovnou do Ever Grandu, ale když jsem slyšel, že tu zápasíš, tak jsme provedli takové mezipřistání!"
"Ach tak… a mohli byste mě dopravit do Slateportu? Tam dneska začíná kvalifikace na mistrovství světa…"
"Snadná věc! Tak pojď!"
***
Konečně to bylo tady. Ryan už se nemohl dočkat. Přistáli kousek od Slateportského Pokécentra. Háček byl už jen v tom, že Ryan netušil, kde se kvalifikace koná.
"Co se děje, synu?" zeptal se ho Jeff.
"No… ehm… Netuším… kde se ta kvalifikace vlastně koná…," řekl Ryan.
"Zkus támhletu budovu," ukázal mu otec na moderní budovu, kterou tu Ryan předtím neviděl. Na ní stál velký transparent:
BOJOVÝ STAN
HOENNSKÁ KVALIFIKACE PRO MISTROVSTVÍ SVĚTA ZDE
Ryan vešel dovnitř, rozloučil se s otcem, který zamířil do zákulisí. Uvnitř potkal několik desítek trenérů, kteří se účastnili. Ovšem do turnaje v Ever Grandu se jich mohlo probojovat jen osm. Ještě než stačil přijít k pultu a zaregistrovat se, přiběhl k němu Damion.
"Tak jsi to nakonec stihl! Už jsem se bál, že ten osmý odznak nezískáš!"
"Kdybys tam byl, tak bys viděl, jak blízko jsi mohl být pravdě," řekl Ryan.
"To je ale dobře, že se tak nestalo, ne? Jsou tu i André, Cedrick a Samantha, s těmi bych se tedy utkat nechtěl…"
"Wow! Už se nemůžu dočkat!" zvolal Ryan a utíkal k pultu. Předložil recepční svůj Pokédex. Ta ho vložila do jakési zdířky.
"Vítej na Hoennské kvalifikaci, Ryane Conolly. Mohu vidět tvé odznaky, aby byla tvá registrace platná?" zeptala se. Ryan jí předal krabičku s lesknoucími se odznaky. Každý odznak pro něj něco znamenal…
***
Konečně ho ze snění vytrhla recepční. "Výborně. To bychom měli… A ještě mi pověz dva Pokémony, které zde použiješ, abych je mohla zaregistrovat."
"CO? Jen dva?" divil se Ryan, "proč?"
"Protože je to v pravidlech. Budou tě čekat maximálně dva zápasy jeden na jednoho. A takhle je to těžší…"
"Dobrá. V tom případě si beru Manectrika a Glaceona!" recepční pak naťukala data do počítače.
"Tvůj zápas bude v 15:45, tak si zatím počkej," řekla mu recepční.
***
"Dámy a pánové! Čas konečně nastal a pro trenéry vrcholí sezóna! Dnes nás čeká plno vzrušujících bojů! Začíná Hoennská kvalifikace na mistrovství světa! Hlásí se vám váš oblíbený komentátor Fernando Caruso! A také bych chtěl vedle mě uvítat Jeffa Conollyho, bývalého trenéra Pokémonů! Vítej, Jeffe," řekl modrovlasý chlápek v televizní budce, což byl jeden z komentátorů. Vedle něj se usadil Ryanův otec. Poděkoval za uvítání, posadil se a Caruso pokračoval: "Jak vzpomínáš na trenérská léta?"
"Ach… sladké mládí… kdy člověk cestoval po světě, trénoval Pokémony a procházel přírodou, poznával nová města, lidi, Pokémony… bylo to úžasné. Tahle doba je nenávratně pryč a my musíme přenechat místo nové generaci, která je právě na tomto turnaji zastoupena. Doufám, že Pokémoní zápasy neztratily svou jiskru a šmrnc. Těším se na dnešní turnaj!" řekl Jeff.
"Tak to byla slova Jeffa Conollyho, mého spolukomentátora! A nyní mi ještě dovolte pár formalitek. Zápasí se jeden na jednoho ve vyřazovacím turnaji. Trenéři měli jen jednu podmínku k registraci, a to osm Hoennských odznaků. A aby to měli soutěžící těžší, tak mohou použít v turnaji jen dva Pokémony, které uvedli u registrace. A nyní už mi dovolte přivítat první dva soutěžící z bloku A! Do zeleného pole nastupuje Damion z Dvojlistového města! A proti němu bude stát Dylan z Orobincového města!"
Na zápasiště přišel Damion, poněkud nervózní, ale nedával to na sobě znát. Proti němu, do červeného pole, se postavil černovlasý kluk s velkým afrem.
"Je vidět, že Damion má v hledišti velkou podporu na to, že je původem ze Sinnohu. Také je temperamentní a někdy ukvapený, co jsem vyčetl z jeho trenérského profilu. Co říkáš ty, Jeffe?"
"No, já myslím, že Damion nám určitě předvede, co všechno v něm je. Není žádným tajemstvím, že je synem Vedoucího Sinnohské bojové věže Palmera. Máme se na co těšit," řekl Jeff.
Ryan se posadil do hlediště k Damionovým fanouškům. Když Caruso konečně domluvil (Ryan mu vůbec nevěnoval pozornost), tak se na světelné tabuli objevily údaje o trenérech a mohlo se začít.
"Volím si tebe, Torterro!" povolal Damion svého startéra.
"Do boje, Castforme!" Dylan hodil ball. Objevil se malý, bílý, vznášející se Pokémon. To musí být určitě nějaký trik, povolat takového prcka, pomyslel si Damion.
"-CASTFORM, METEOROLOGICKÝ POKÉMON. TENTO POKÉMON MÁ SPECIÁLNÍ SCHOPNOST MĚNIT SVOU BUNĚČNOU STRUKTURU V RŮZNÝCH KLIMATICKÝCH PODMÍNKÁCH A DOKÁŽE SE JIM PŘIZPŮSOBIT-" zkoumal Pokémona Ryan.
"Torterro, použij semennou bombu!"
"Vyhni se a pak použij slunečný den!"
Torterra otevřel tlamu a z ní vyletělo jedno velké, výbušné semínko. Castform byl ale rychlejší. Vyhnul semínku, rozzářil se, a do nebe vyslal divný paprsek. V tu ránu začalo na zápasiště svítit slunce a Castform se proměnil a jeho hlavička vypadala jako slunce.
"A teď máme navrch, Castforme! Použij ohňomet!" zasmál se Dylan.
"Braň se zemětřesením!"
Torterra sice vyvolal zemětřesení, ale Castform levitoval ve vzduchu, takže to bylo téměř zbytečné. A pak… Castform vypálil ohnivou střelu ve tvaru panáka, nebo kanji 大. Torterra byl silně zasažen a nevypadal nejlépe. Nicméně rozhodčí stále čekal.
"Na co čekáte? Je po všem! Odpískejte to, ne?" štěkal na rozhodčího Dylan. Damion se ale nezdál být v koncích. Naopak. Usmíval se.
"Co se tak tlemíš?! Snad si nemyslíš, že jsi neprohrál!" chechtal se Dylan.
"Tak se podívej, ty chytráku!" řekl mu Damion. Torterrův strom zářil a za chvíli vypadal, jako by se nic nestalo.
"Ale, ale… co to?!"
"Měl ses víc učit biologii, chlapečku," zasmál se Damion, "věděl bys, že pokud svítí takové slunce, tak je Torterrova fotosyntéza ještě silnější. A teď to dokončíme! Sluneční paprsek!"
"Castforme, použij… ÁÁÁ!" Dylan očekával, že to bude trvat, než paprsek bude vystřelen, ale nestalo se tak a maličkého Pokémona to srazilo k zemi.
"Castform není schopen pokračovat! Vítězem je Torterra a do dalšího kola postupuje Damion!" oznámil rozhodčí.
***
Zápasy začaly pomalu nabírat na obrátkách. Andreasovi se podařilo se svým Electabuzzem porazit svou soupeřku, která povolala Linoona. Dobře si vedla i Samantha, jejíž Mantine porazil ve vyhroceném souboji Tropia. Cedrick na svého soupeře ještě čekal.
"A nyní už přivítejte Ryana Conollyho!" oznámil komentátor Caruso. Ryan se konečně dostal na zápasiště. Přivítala ho překvapivě i hrstka příznivců.
"Ryan asi v posledních dnech moc nespal, co myslíš, Jeffe?"
"Máš asi pravdu, protože získal včera osmý odznak, takže kdyby se tak nestalo, mohlo by to pro něj dopadnout špatně," odvětil Jeff.
"Ryanův tým je také velmi typově rozmanitý, takže jsem zvědavý s čím přijde!"
"Souhlasím, ale co jsem se díval na poslední záznamy jeho zápasů na stadionech, tak se někdy hodně spoléhá právě na typovou výhodu, což dnes nemůže."
Ryan se postavil do červeného pole, zatímco do zeleného pole se postavila dívka s tmavě červenými krátkými vlasy.
"Do boje, Glaceone!"
"Na něj, Nidoqueen!"
"-NIDOQUEEN, VRTÁKOVÝ POKÉMON. FINÁLOVÁ FÁZE SAMIČKY NIDORANA. JEJÍ TĚLO JE POKRYTO TLUSTÝMI ŠUPINAMI, KTERÉ JÍ CHRÁNÍ PŘE JAKÝMIKOLI ÚTOKY-" ozval se Pokédex.
"Tak to vidíte sami, přátelé! Opět typová výhoda! Myslíš, že přinese Ryanovi ovoce i teď?"
"Mohla by," odvětil Jeff, "jenže nezapomeň, že tohle je turnaj, který je na principu náhlé smrti, takže bych Nidoqueen nepodceňoval."
"Začneme zostra! Glaceone, použij ledové střepy!"
"Explozivní sílu, Nidoqueen!"
Sníh, který mířil na soupeřčinu Nidoqueen, jen stěží zasáhl cíl, zatímco Nidoqueen použila bojový útok, podobný kouli aury. Glaceona zasáhl a nevypadalo to nejlépe.
"Toxický útok."
"Glaceone, pozor! Nesmí se to k tobě dostat! Vyhni se… nebo udělej něco, prosím!"
Nidoqueen vyplivla odpornou fialovou tekutinu na Glaceona, který se snažil se zvednout ze země. Podíval se vpřed a pak… se pokryl zářivou hmotou, která odrazila toxin zpět. Na Nidoqueen sice nezapůsobil, ale aspoň se ho podařilo odrazit. Glaceon už opět stál.
"To byl Glaceonův zrcadlový plášť! Skvělá strategie!" řekl komentátor.
"A teď blizard!"
"Nidoqueen, schovej se po zem!" řekla soupeřka.
Glaceonovi se podařilo pomocí sněhové smršti zmrazit Nidoqueen. Tedy spíš jen její ocas… Ta zmizela po zemí.
"Takže Ryanova soupeřka se rozhodla schovat svou Nidoqueen pod zem! Myslíš, že Ryana něčím překvapí?"
"To nevím, je to možné," kývl Jeff
"Glaceone, skloň se nad dírou a použij ledový vítr!"
Glaceon skočil k díře a zafoukal mrazivý vzduch. Nidoqueen vylezla z podzemí a byla velice šokovaná.
"Bahenní bombu!" řekla Nidoqueen její trenérka.
"Vyhni se!" řekl Ryan v pravou chvíli. Hroudy bahna na Glaceona začaly doslova pršet.
"A teď ledový paprsek!"
"Toxický útok!"
Na Glaceona mířila fialová sprška toxinů…
"Vyskoč!" ozval se ještě Ryanův příkaz. Glaceon poslechl a ze vzduchu zasáhl Nidoqueen naplno. Ta se začala značně třást.
"Zvládneš to, Nidoqueen?" Pokémon kývl. Jenže… pak se otřásla zimou a padla k zemi…
"Nidoqueen není schopna dalšího boje! Vítězem je Glaceon a do dalšího kola postupuje trenér z červeného pole!"
Zatímco komentátoři hodnotili zápas, Ryan seskočil na zápasiště, aby si potřásl rukou se soupeřkou.
***
"Tak! První kolo kvalifikace je u konce! Ze třiceti dvou účastníků turnaje nám zbylo šestnáct, kteří se utkají stejným způsobem o postup do turnaje na mistrovství světa, které se koná asi za měsíc! Co říkáš na první kolo, Jeffe?"
"Byli jsme svědky napínavých a zajímavých zápasů a ani okamžik jsem se nenudil. Doufám, že i druhé kolo bude taky takové," řekl Jeff.
***
V hlavním sále se na elektronické tabuli losovaly druhé zápasy. Poražení trenéři většinou odešli znechuceně domů, než aby sledovali další boje. Ryan se dozvěděl, že všichni jeho známí se dostali do druhého kola. Damion, Cedrick, Samantha i André čekali na své soupeře. Na obrazovce se objevily portréty postupujících, zamíchaly se a opět se rozložily. Ryan měl zápasit jako sedmý, Damion jako čtvrtý, Samantha jako osmá, André jako druhý.
***
Ryan čekal v šatně na svou chvíli. Byl mnohem nervóznější, než předtím, protože očekával, že jeho další soupeř na něj vytáhne něco mnohem těžšího……
"Přátelé! Máme za sebou už tři zápasy a víme, že na mistrovství postupuje Keith, Andreas a Leah…"
"Andreas to dokázal… to jsem si mohl myslet…," zamumlal Ryan a podíval se na obrazovku. Nyní měl zápasit Damion.
"Dámy a pánové, čeká nás nyní čtvrtý rozhodující zápas! Přivítejte opět Damiona a také jeho soupeře Reeda!" oznámil komentátor. Damion si stoupl do červeného pole a připravil si Pokéball.
"Do boje, Crobate!" Damionův soupeř povolal fialového netopýra.
"Rapidashi, volím si tebe!" bílé světlo z ballu se zformovalo do podoby ohnivého koně s rohem, kterým připomínal bájného jednorožce. Holkám v hledišti se rozzářily oči.
"Tak Damion má nového Pokémona," zamumlal Ryan a vytáhl Pokédex, "-RAPIDASH, OHNIVÝ KOŇSKÝ POKÉMON.VYVINUTÁ FÁZE PONYTY. RAPIDASH JE VELMI SOUTĚŽIVÝ A RÁD PRONÁSLEDOVÁVÁ RYCHLÉ OBJEKTY. DOKÁŽE CVÁLAT RYCHLOSTÍ AŽ 240 KM/H-"
"Tak tohle bude zajímavé! Máme tu souboj dvou velice rychlých Pokémonů!"
"Začněte!" odmávl zápas rozhodčí.
"Crobate, použij křížový jed!"
"Prudký oheň!"
Zápas skončil dřív, než vůbec začal. Crobat se dostal do kolize s Rapidashem, který jako hořící střela vyrazil vpřed a soupeře usmažil…
"No podívejte se na to! Tak takový zápas jsem tedy nečekal!"
"Souhlasím. Rapidash použil jeden z nejsilnějších ohnivých útoků a naprosto překvapil soupeře, který ho evidentně podcenil," konstatoval Jeff. Damion se stal vítězem! Reed šlehl po soupeři vražedným pohledem a zmizel.
***
"Dámy a pánové, přivítejte účastníky desátého zápasu druhého kola!" oznámil Caruso. Ryan si stoupl do zeleného pole s hlavou vztyčenou. Zhluboka se nadechl a sevřel ruku v pěst.
"Tak, prcku… zase se setkáváme…," ozval se povědomý hlas.
"Ten hlas znám… ten děsivý účes…" podivil se Ryan.