André

13. dubna 2013 v 22:47 | Dark Absol |  Profily postav
André (obrázek ze hry The Sims 3 pro lepší představivost)
Jméno: Andreas Tarkin
Také znám jako: Andy, On, André
Věk: 14
Barva vlasů: Blond
Barva očí: Modrozelená
Domovské město: New Bark, Johto ???
Třída: Trenér
Debut: Ryanův nejhorší zážitek (díl 18.)
POZOR! Článek obsahuje spoilery!

Krátká biografie
Nejhorší nepřítel (před RA - RA 52)
Andreas Tarkin byl největším rivalem Ryana Conollyho už od jeho útlého dětství. Bydleli ve stejném městě, chodili do stejné školy (Earlovy Pokémonské akademie ve Fialkovém městě). Často si z Ryana utahoval a také šikanoval slabší spolužáky (například Amandě se posmíval kvůli brýlím). Ryan si z toho nic nedělal a doufal, že jednou mu to oplatí.
Ryan se s ním znovu potkal až v Hoennu v kapitole Ryanův nejhorší zážitek, kdy Damion omylem odhalil pravdu, že Ryanova tajná láska Barbara chodí právě s Andreasem. Když se pak setkali znovu, tak Andreas prohlásil Ryana za cvoka, když se pokoušel přemluvit jeho přítelkyni, aby změnila stranu.
Mnohem později, v díle Ztracené vzpomínky se Ryan dozvídá, že Andreas a Barbara se znají mnohem déle, než si původně myslel, už od dětství (byl jejím jediným klukovským kamarádem). Posléze se spolu rozešli, když Andreas dával pokyny podivné holce Gwendolyn, aby se Ryanovi posmívala. To Barbaru dorazilo.
Andrease to ovšem velmi ranilo a chtěl to vrátit zpátky, marně. Ryan mu také řekl, že už má smůlu, že Barbara už nového přítele má. To ho ovšem jen rozzuřilo, nechtěl tomu věřit.
Obrat (RA 56 - )
Vše se změnilo, když při cestě z Mossdeepu do Liliového města, aby ukázal Ryanovi co proto, uvízl na ostrově Aldonia. Zde potkal Kaarmeho agentku Tracy, která zde kradla Bagony. Pokusil se jí zastavit, ale marně a upadl do bezvědomí.
Zachráněn byl jistým rybářem McGrattanem, který ho vzal k sobě domů a ošetřoval ho. Jakmile zjistil, že je otráven, tak zavolal do Liliového města pro pomoc. A tak se k tomu dostal Ryan. Nejprve nechtěl, ale nakonec souhlasil a pomocí Kadabry se ponořil do Andreasových myšlenek, kde zjistil, že Andreas má v srdci také dobro (čemuž nemohl uvěřit).
A tak Ryan souhlasil s jeho záchranou, vydal se na ostrov Isla del Fuego najít legendární léčitelku Tamaru. Ta ovšem nesouhlasila a na ostrov, kde byl McGrattan, byla přivedena léčkou.
Nakonec to byla Tamařina služebná Sandra, která Andreasovi pomohla. On se pak zachoval velmi čestně a ve chvíli, kdy Ryan ztrácel veškerou naději, mu pomohl a uprchl s ním k základně Aliance na záchranu Hoennu. Při akci byl zraněn, ale nakonec se uzdravil a opět se k němu vrátila Barbara (což bylo Ryanovo přání).
Pokémoni:
Charmeleon - Charizard
Poprvé: Ryanův nejhorší zážitek (díl 18)
Charizard byl patrně Andreasovým startovním Pokémonem (tedy jako Charmander), to se ale s jistotou nedozvíme. Pomohl Ryanovi uniknout z vězení v Mossdeepu do základny Aliance na jeho hřbetu.
Stunky - Skuntank
Poprvé: Ryanův nejhorší zážitek (díl 18.)
Místo chycení: neznámé
Známé útoky:
Kouřový útok (Aliance na záchranu Hoennu)
Skuntank se poprvé objevil jako Stunky v souboji s Damionem. O mnoho dílů později, jako Skuntank, hrál roli při Ryanovu úniku. Podobný fígl, využívající Skuntankova děsivého puchu se objevil např. ve hře Pokémon Ranger: Shadows of Almia, kde je to Skuntankova zvláštní schopnost.
Magikarp - Gyarados
Poprvé: Vánoce ve Fallarboru (díl 21.)
Místo chycení: Neznámé, víme jen, že byl zakoupen jako Magikarp
Známé útoky:
Hyper paprsek (Vánoce ve Fallarboru)
Andreas koupil Gyaradose jako Magikarpa k vánoční večeři (i když bylo obecně známo, že Magikarp nemá žádné maso). Nešťastnou náhodou ho upustil do jezírka a on se vyvinul v Gyaradose. Poté, co ho chytil, chtěl ho dát jako vánoční dárek Barbaře, ta ale odmítla.
Je ke svému trenérovi velice loajální a přátelský a nejednou ho zachránil před utonutím.
Electabuzz
Poprvé: Vánoce ve Fallarboru (díl 21.)
Místo chycení: Neznámé
Vyvinul se: Nevíme (Elekid), dosud ne (Electivire)
Známé útoky:
Bleskový útok (Vánoce ve Fallarboru)
Elektrošok (Události v Palmovém městě)
Nízký kop (Všechno hezké jednou končí)
Blesková rána (Všechno hezké jednou končí)
Vybití (Odpočinek v Liliovém městě, část druhá)
Electabuzz je najčastěji používaným Andreasovým Pokémonem (objevil se celkem čtyřikrát a jednou o něm padla zmínka, že ho Andreas použil). Použil z jeho Pokémonů také nejvíce útoků (celkem pět).
Zajímavosti
I když Barbara má reálnou předlohu, charakter jejího přítele Andrease je zcela smyšlený, pouze jméno jsem náhodou trefil (Andreas je germánská podoba jeho jména) a pak jsem to "okořenil" tím, že jsem udělal z Andrease Ryanova úhlavního nepřítele.
Původně měl být Andreas Tarkin kladnou nebo neutrální postavou (jméno se mi zamlouvalo), ale když jsem se vypisoval ze smutku, tak jsem k tomuto jménu sáhl.
Jestli je přímo z New Barku, to se s jistotou nedozvíme. V díle Hořké i sladké vzpomínky je zachycen jedenáctiletý, později třináctiletý (v Amandině vyprávění) a bydlí tam. Nicméně tento fakt je zpochybněn v díle Ztracené vzpomínky, kde se Ryan dozvídá, že se s Barbarou zná už od dětství (přistěhovala se do New Barku v den Ryanových dvanáctých narozenin).
I když navenek působí jako drsňák (před obratem), tak je velice citlivý.
Příjmení Tarkin je narážkou na postavu guvernéra Willhuffa Tarkina z filmu Hvězdné války: Nová naděje.
Andreas má tři Pokémony ve svém týmu stejné jako hlavní postav v anime: Gyarados (Misty), Paul (Electabuzz) a Ash (Charizard)
Citáty
Ale Conolly, řeknu ti to… Barry je moje holka! (Ryanův nejhorší zážitek)
Vždyť ty, Connoly, ty bys nedokázal trénovat ani slepou Rattatu bez ocasu! (Hořké i sladké vzpomínky)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama