Červen 2013

74 - Slavnostní zahájení

11. června 2013 v 17:59 | Dark Absol |  Ryanovo dobrodružství - Tajemství Hoennu
Byl vlhký letní večer. Od Hoennské kvalifikace uplynul asi měsíc a Ryan s ostatními už byli na cestě do Ever Grandu. Cestou se zastavili, aby navštívili známé, jako Krisiny rodiče, Winonu a Tata s Lízou. Už nezbývalo mnoho času. Ryan seděl u počítače, četl si zprávy a vzpomínal, jak mu jeho trenérská cesta po Hoennu změnila život. Jak před více než půl rokem tohle všechno začalo, když v okolí Littlerootu zachránil profesora Birche před divokými Poochyenami, potkal Kris v Petalburských lesících (a chtěl si omylem chytit jejího Mudkipa), poznal Sinnohskou trenérku stadionu Candice, zjistil, že Barry chodí s Andrém a jiné věci. Teď se koukal na webové stránky Mezinárodní federace pokémoních trenérů, aby zjistil, jak bude probíhat a hlavně, do jaké skupiny byl přiřazený. V tu ránu do pokoje vtrhnul Damion.
"Na co se tu koukáš?" zeptal se.
"No… Chtěl jsem zjistit, do jaké skupiny jsem přiřazený," odvětil mu Ryan, "tak se podíváme…," řekl a kliknul na text Rozlosování základních skupin MS 2009 Ever Grande. Objevila se připravená výsledková tabulka se jmény a skupinami (přirozeně bez jakéhokoli výsledku). Kluci začali číst.
Skupina A: Gilbert Zorin, Claire Dylanová, Chester Bartkowski, Tina Petitová
"Doufám, že ten nafoukanec dostane, co proto," ušklíbl se Ryan, když uviděl Zorinovo jméno.
Skupina B: Damion McQuare, Benoît Pelletier, Elizabeth Martinová, Alan Robertson
"Wow! Tak to znamená, že budu zápasit poměrně brzo!" usoudil Damion.
Skupina C: Andreas Tarkin, Chelsie Hillová, Dan Ellis, Alistair Young
Skupina D: Samantha Gallipová, Ryan Keller, Carol Turnerová, Molly Clementsová
Skupina E: Leah Applebyová, Colton James, Bryan Iceberg, Kirk McLean
Skupina F: Ryan Conolly, Kyle Murdoch, Sarah Jenningsová, Sandra Richardsonová
"Tohle vypadá jako sakramentsky záludná skupina…," zamumlal Ryan, "těžší mi to snad ani nemohli vybrat…"
"Jak to myslíš?!" podivil se Damion.
"Tak za prvé, znám se trochu se Sandrou Richardsonovou ze Sinnohu a zápasit s ní asi nebude jednoduché… A ten Murdoch… Ash mi o něm vyprávěl, je to asi stejný nafoukanec jako Zorin. A ještě k tomu snobák."
"Oh. Tak to chápu."
Skupina G: Justin Halliwell, Alex Munroeová, Katelyn Reynoldosová, Gabrielle Latendresse
"COŽE?!?!" Damion zíral na obrazovku, jako by oznamovala příchod mimozemšťanů na Zemi, "J-jak to? Ona mi přece říkala… já myslel… že pověsila Pokébally na hřebík…"
"Vidíš, tak nepověsila," zamumlal Ryan, "rád bych jí viděl, jak si povede…"
"J-jo… doufám, že s ní nebudu zápasit já…"
Skupina H: Cedrick Desjardins, Lucy Ellensová, Sergej Astonov, Amanda Halliwellová
"Takže Amanda to taky dokázala!" usmál se Ryan.
"To je kdo?" zeptal se Damion, jako by jí předtím neviděl.
"No víš, ta bruneta, co je hrozně stydlivá v mojí přítomnosti…," vysvětlil mu Ryan.
"Aháá! Už si vzpomínám!" kývl Damion. Ryan spiklenecky mrkl.
Zbytek večera strávili nad studováním svých soupeřů. Damion se například dozvěděl, že unovský trenér se nedostal za základní skupiny od roku 2001 a Ryan zjistil, že má ve skupině taky trenérku z Unovy. Hlavou mu probleskla vzpomínka na jeho zápas o šestý odznak s Winonou, kdy také musel čelit Pokémonovi, kterého do té doby nespatřil. Napadlo ho, že by zavolal profesorovi, aby mu vylepšil Pokédex, ale už byl tak unavený, že se nezmohl na nic a šel spát.
Damion ještě dlouho přemýšlel nad tím, co udělá, když se bude muset utkat s Gabriellou. Zachová se jako muž a nechá ji vyhrát? Nebo nechá city stranou a dá do toho všechno? Sám věděl, že tohle nepůjde. Na Gabriellu myslel od chvíle, co se rozloučili v přístavu u jezera Statečnosti v Sinnohu. Od té doby se mu vůbec neozvala. Ani zpráva, ani telefonát… nic. Bylo to snad proto, že připravovala svůj tým na mistrovství světa a získávala odznaky? Nebo v tom bylo něco jiného? Nedokázal na to přijít. A než přišel s nějakou myšlenkou, tak se schoulil na pohovce a usnul.
***
Další den přišlo to, na co všichni čekali. Kalendář ukazoval pátek desátého července, den zahájení mistrovství světa. Celý Hoenn byl díky tomu na nohou. Nebylo jediného televizního programu, rádiové reklamy či sloupečku v novinách, který by se nějak nedotkl nadcházejícího mistrovství světa. Ve městech byly vyvěšené hoennské vlaječky, jako by byl státní svátek a lidé si brali v práci volno, aby se mohli podívat alespoň na jeden zápas naživo. Hoennská televize se také zavázala poskytovat přímé přenosy a zpravodajství. Speciálně pro tento účel byla zřízena webová stránka s informacemi o mistrovství. Do Hoennu mířily tisíce lidí z Kanta, Johta, Sinnohu i Unovy a na Evergrandském letišti byly zpřísněny kontroly. Různé obchůdky začaly prodávat různé upomínkové předměty, jako odznáčky, Hoennské vlaječky či barvy na obličej. Trubky a podobné zvuky vyluzující nástroje byly zakázány, aby trenéři a jejich Pokémoni nezešíleli. Všechno to vydávalo jakýsi dojem velkého mezinárodního svátku. V Pokésvětě to byl nejatraktivnější "sport" (třeba jako v Kanadě hokej) a Ryan si už začal připadat jako někdo výjimečný.
Zatím seděl u stolu a četl si Hoennský zpravodaj (s netypickým článkem na úvodní stránce "Začíná mistrovství světa!"). Daleko víc ho zaujal jiný článek. Titulek hlásal:
Nový člen do Trenérské federace?
Začátkem června se objevily zvěsti, že Pokémonskou trenérskou federaci by mohl rozšířit nový člen. Představitelé Pokémonského trenérského svazu v Kalosu jednali s Pokémoní trenérskou federací o přistoupení do ní.
"Skutečně jsem rád, že v Kalosu mají zájem o Pokémonské zápasy a rádi je přijmeme do Federace," prohlásil předseda Charles Goodshow. Datum přidružení stanoveno nebylo, Kalos by se rád zúčastnil mistrovství světa v roce 2013.
Za úvodníkem následovala velká fotografie stařičkého Goodshowa, jak si podává ruku s nějakým plavovlasým chlápkem s brýlemi bez obrouček, který vypadal jako byznysmen (asi to byl předseda kaloského svazu). Ryan popřemýšlel o tom, jaké to bude za čtyři roky, až se trenéři z Kalosu zúčastní mistrovství světa. Vydá se tam taky? Rozhodně tam bude spousta nových Pokémonů, pomyslel si. Ze snění ho vytrhla Kris, která si přisedla k jeho stolu.
"Tak co, jak se připravuješ?" začala nevinně. V ruce měla kelímek se zelenou ledovou tříští a na sobě měla světle zelený top, který jí ladil k očím.
"Připravuju? Nijak zvlášť… V podstatě jsem na to všechno zvědavý… Snad to zvládnu, když mě budou lidi podporovat."
"Neboj se, znám jednu holku která ti bude fandit vždy," usmála se Kris, dala Ryanovi pusu na tvář, ale rychle ucukla, jako by políbila smrt.
"A co ty? Co soutěže? Četl jsem že Velký festival byl přeložen na polovinu srpna, nebo tak nějak… promiň, úplně mi ty soutěže vypadly z hlavy… to víš, odznaky… Kaarme… kvalifikace," odpověděl Ryan a jméno Hoennského ex-císaře vyslovil se zvláštním odporem.
"Mám čtyři stužky! Už jen jedna chybí!" řekla s nadšením Kris. Ani jí nemrzelo, že Festival byl přeložen, aspoň měla ještě čas na získání té poslední. "A… Ryane?" zeptala se, "co budeš dělat po turnaji?"
"Ještě nevím… Možná se vydám dál, do jiných zemí, získávat nové zkušenosti… ale víš co se říká, neříkej hop, dokud nepřeskočíš!"
"Máš pravdu," odvětila Kris.
Ovšem Damion byl poslední dobou nesvůj. Nebylo to nadcházejícím turnajem, bylo to Gabriellou. Každý den, co byli v Ever Grandu, chodil se podívat na letiště, zda jeho dívka nepřiletěla. Marně. Doufal, že ji aspoň uvidí na dnešním zahájení, když se také účastní. Asi v jedenáct hodin dopoledne potkal na letišti někoho jiného. Dívku jménem Alex Dylanová, která se přijela podívat na šampionát. Byla sama, asi přijela povzbuzovat sestru, která se účastnila. Damion se na ní jen podíval a pokračoval v zírání na tabuli s časy příletů. A konečně se na tabuli ukázal údaj o letadle ze Sinnohu.
Asi po dvaceti minutách spatřil svou dívku, stejně krásnou jako vždy. Bavila se s nějakým brunetem a hihňala se. Damion se snažil proklestit cestu davem, ale když se konečně dostal skrz, Gabriella už byla pryč. Ani si ho nevšimla, ani o něj nezavadila okem. Damion začal být smutný. Co se děje? Proč si mě nevšimla? Nebo chce, aby mě neviděla? A kdo je ten hňup, který ji doprovázel? Snad se mu podaří s ní promluvit po zahájení, pomyslel si.
***
Večer to mělo všechno vypuknout, na Velkém stadionu. Ever Grande mělo celkem osm menších stadionů, kde se měly odehrát skupinové zápasy a jeden velký, který bude hostit vyřazovací část turnaje. Po ulicích se shromažďovaly davy lidí, kteří vyhlíželi běžce s posvátným ohněm, plamenem legendárního Ho-Oha, který symbolizoval vůli trenérů a hlad po vítězství, který hořel po celý turnaj. Každý účastník prošel před turnajem registrací, kde uvedl své Pokémony v týmu. Každý mohl povolat nejvýš devět (Ryan povolal všechno, co měl, protože stejně neměl jiný výběr). Drtivá většina trenérů zaregistrovala aspoň šest Pokémonů. Prsty recepčních byly v plném zatížení a celou místností se ozýval zvuk klepání na klávesnici. Když byl Ryan hotový, rozhlédl se kolem. Tak to jsou moji soupeři, pomyslel si. Najednou si všiml jedné dívky, která se registrovala. Měla blonďaté vlasy, šedomodré oči, a na sobě černý top a bílou blůzku. Byla mnohem starší než Ryan, asi tak o dva-tři roky. Ale to nebylo to, co ho na ní upoutalo. Neudělala ani krok. Seděla na křesle.
"Ahoj, ty tu soutěžíš?" zeptal se Ryan, "nepotřebuješ pomoct?"
"Jo, soutěžím," kývla dívka, "děkuju, ale zvládnu to sama, učím se rychle."
"Tak to budeme asi soupeři. Dovol, abych se představil. Ryan Conolly z Hoennu, skupina F," představil se Ryan.
"Ráda tě poznávám, Ryane," odvětila dívka a stiskla jeho ruku, "Chelsie. Chelsie Hillová, Kanto, skupina C."
"Tak to budeš zápasit ve skupině s jedním mým známým! Tak hodně štěstí! A jak můžeš být trenérka, když…," Ryan větu ani nedokončil.
"Tak pojď trochu stranou, povím ti to," řekla Chelsie a opřela se do křesla.
***
"Ahoj, Damione, co se děje?" ozval se známý hlas. Damion stále seděl sklíčený na letišti, jako by ho svět porazil. Byla to Candice, která přiletěla pozdějším spojem ze Sinnohu.
"Ale to nic…," snažil se to zamluvit Damion, "nehledáš Ryana, nebo Kris?"
"To taky, ale nejdřív mi pověz, proč tady tak sedíš jako hromádka neštěstí, uleví se ti," usmála se dívka.
"Tak jo…," zabručel Damion a začal Candice vyprávět o tom podivínovi, co byl s Gabriellou a o tom, že mu nenapsala žádný vzkaz, ani nezavolala. Všechno mu bylo podezřelé, ale bál se zeptat.
***
Ryan se bavil s Chelsie a ta mu začala být sympatická. Dozvěděl se, že vlastně trenérkou Pokémonů nechtěla být, chtěla být zpěvačkou a tanečnicí, jenže všechno změnila autonehoda. Její otec byl trenérem a doporučil jí, ať to zkusí, než ať se užírá smutkem a sebelítostí. Takže tu byla vlastně náhodou.
"To zní opravdu zajímavě… musela jsi to mít těžké. Tak hodně štěstí. Třeba se potkáme při zápase," řekl jí Ryan.
"Možná," usmála se Chelsie, opřela se do křesla a odjela pryč. Ryan už se chystal odejít, když vtom mu někdo zakryl oči. "Hádej, kdo?" uslyšel dívčí hlas.
Ryan opravdu netušil a tak ze sebe vypálil: "Kris? Barry?"
"Ne, samá voda!" Ryan se otočil. A poznal svou kamarádku Alex. Ne Alex Dylanovou, kamarádku Ashe Graye, ale Alex Munroeovou. Měla bílé vlasy, modré oči jako on, ale byla tmavší pleti. Původem byla z Unovy, ale když byl Ryan mladší, přestěhovala se do New Barku na pár let. Teď žila zase v Unově a prošla do turnaje Hoennskou kvalifikací.
"Alex! Tak rád tě vidím! Už dlouho jsme se neviděli… jak se ti daří?"
"Tuším, že čtyři roky," zasmála se Alex, "celkem se mám fajn. Prošla jsem sem ze Sinnohu a šoupli mě do skupiny G. A co ty?"
"Já jsem v efku," poznamenal Ryan, "což znamená, že bychom se mohli celkem brzy střetnout!"
"Páni! Tak si nemysli, že tě budu šetřit!" zasmála se Alex, "a víš to, že každá země vybere jednoho trenéra, který jí reprezentuje, aby nesl vlajku? To je super, ne? Naší vlajku ponese Ryan Keller, johtskou ponese Dan Ellis, kantskou Lucy Ellensová a sinnohskou Ben Pelletier! Jen o hoennské nic nevím," dodala.
"Tu asi ponese ten hňup Zorin," ucedil Ryan. Alex dělala, jako že nic neslyší.
***
Nad Ever Grandem se začalo pomalu šeřit a na Velkém stadionu začal probíhat zahajovací ceremoniál. Vystoupila řada umělců s Pokémony. Stadion byl naplněný až k prasknutí. Kris dostala naštěstí lístek do speciální VIP sekce pro přátele a příbuzné účastníků turnaje, kde měla také velmi dobrý výhled.
"Ahoj, můžu si přisednout?" ozval se známý hlas.
"Jasně, Candie! Tak ráda tě zase vidím!" usmála se Kris.
***
"Dobrý večer z evergrandského Velkého stadionu! Hlásí se vám Garrett Schilkey!"
"A Deanna Bergetová!" byli to televizní komentátoři, černovlasý chlápek, jehož účes připomínal květák a pohledná bruneta v pestrých šatech.
"Máme za sebou skvělý začátek večera se spoustou zajímavých představení. Není na škodu připomenout, že je to první mistrovství světa pořádané v Hoennu po 20 letech! Ale teď nás čeká to nejdůležitější! Nástupy účastníků z jednotlivých států!" řekl Garrett.
"Přesně tak. Soutěžící přejdou na pódium a jeden z nich bude držet vlajku, která vystoupá na stožár nahoru!" řekla Deanna.
Na světelné tabuli se objevil nápis:
XXVII. MISTROVSTVÍ SVĚTA V POKÉMONU, 2009, EVER GRANDE, HOENN
XXVII. POKÉMON WORLD CHAMPIONSHIP, 2009, EVER GRANDE CITY, HOENN
XXVII. POKÉMON-WELTMEISTERSCHAFT 2009, PRACHTOPOLIS CITY, HOENN
XXVII. CHAMPIONNAT DU MONDE DE POKÉMON, 2009, ETERNARA, HOENN
XXVII. CAMPEONATO MUNDIAL DE POKÉMON, 2009, EVER GRANDE, HOENN
XXVII. ПОКЕМОН ЧЕМПИОНАТЕ МИРА, 2009, ЭВЕР ГРАНДЕ, ГОЭНН
Ryan se začal třást. Nikdy nebyl před tolika lidmi, ale musel to překonat, vždyť už na zápasy ve skupině se přijde podívat spoustu diváků. Tohle bylo jiné, než stadiony. Vtom se vrata otevřela a jako první vyšla skupinka domácích hoennských trenérů v čele se Zorinem, který držel vlajku (tu novou s hvězdami), také tam byla Sam, nějaké zelenooká bruneta a Ryan, který už dříve přijal hoennské občanství. Všichni ostatní, kteří prošli Hoennskou kvalifikací, byli z jiných zemí, což bylo poněkud smutné.
Když došli až k pódiu, tak Zorin předal vlajku a ta vystoupala vzhůru.
Vrata se opět otevřela a nastoupila reprezentace Johta v čele s hnědovlasým klukem, který držel vlajku s vodorovnými pruhy - modrým, žlutým a červeným. Společně tam s ním byl André, Amanda, Claire a pár dalších trenérů, které neznal. Upoutal ho ale jeden, který už vypadal na třicet, s kouzelnickým kloboukem, fialovým frakem a černým make-upem ve tvaru hvězdy na pravém oku. Taky mezi nimi byl jeho soupeř ze skupiny, Kyle Murdoch. Kéž by byl Ash v pořádku, pomyslel si Ryan, mohl mu o něm něco říct.
Následovaly ještě další tři skupinky, kantská, kterou vedla obrýlená blondýna, unovská, ve které byla Alex a sinnohská, kterou vedl právě ten bruneťák, který se bavil s Gabriellou, která šla za ním. Damion s ní nemohl takhle promluvit, ale ten kluk mu přišel čím dál podezřelejší.
Když všichni trenéři stáli na pódiu (tedy až na jednoho, ale to někdo nevěděl) přišel odněkud stařík Goodshow. Společně s ním tam bylo několik velice známých trenérů, regionálních Šampionů. Byl tam červenovlasý dračí mistr Lance, Steven Stone, kterého už Ryan kdysi potkal (a jeho Aggron ho málem zabil), blondýna Cynthia a postarší chlápek s oranžovými vlasy a náhrdelníkem z Pokéballů Alder.
"Dámy a pánové! Dovolte, abych vás nejprve přivítal na letošním sedmadvacátém mistrovství světa v Pokémonu! Všichni jste již zaregistrovali své týmy a zítra nám začne turnaj. Ale nyní hlavní bod dnešního programu! Prosím, nejprve si vyslechněte hymnu pořadatelské země!" Odkudsi začala hrát líbezná píseň doprovázená dechovými nástroji. Ryan Hoennskou hymnu neslyšel, ani neznal její slova. Celý stadion mlčel a všichni sledovali Hoennskou vlajku, jak se třepotá ve větru. Pro Ryana, jako účastníka ceremoniálu, to byl nezapomenutelný pocit.
Když hudba dohrála, poděkoval Goodshow za pozornost a oznámil vrchol celého ceremoniálu, totiž tradiční zažehnutí ohně z Ho-Oha. To dostal na starost "chybějící" trenér, reprezentant Johta a Amandin bratr, Justin Halliwell. Před čtyřmi lety ve Stříbrném městě to byl právě on, kdo vyhrál titul, nebyl vhodnější člověk pro zažehnutí plamene, než právě on. Následoval bouřlivý aplaus a na stadion přišel jmenovaný. Byl to rostlý dospívající mladík s hnědými vlasy, modrýma očima, ve kterých měl jakousi zvláštní jiskru, díky které se stal tak oblíbený u dívek. Na sobě měl bílý lehký kabát a v ruce třímal onu pověstnou pochodeň. Pak přešel na pódium a za neutichajícího potlesku zažehl plamen turnaje.
"Dámy a pánové! Dvacáté sedmé mistrovství světa je tímto slavnostně zahájeno! Věřím, že jak diváci, tak hlavně trenéři si užijí turnaj!" oznámil Goodshow s úsměvem. Ryan se uvnitř třásl. Nemohl se dočkat, až bude zápasit, ale musel počkat. Nejdřív bude z jeho známých zápasit Damion, už pozítří.
***
Závěr ceremoniálu patřil slavnostním slibům trenérů a rozhodčích. A pak byl spuštěn ohromný ohňostroj. Byla to úžasná podívaná. Teď, když posvátný Plamen hořel a vlajky vlály, bylo mistrovství světa připraveno vypuknout.
Ryan, společně s Kris, Damionem a Candice se ubytovali ve skromném hotýlku na kraji města. Damion ale ještě šel něco zjistit. Vrtalo mu hlavou, co se to děje s Gabriellou. Musel si s ní promluvit sám.
A měl štěstí, dívka se chystala zrovna odejít do svého pokoje. Damion jí ale zastavil. Podíval se jí do očí a zeptal se: "Gabri, co se děje? Proč jsi mi nezavolala, nebo nedala vědět? A kdo je ten bruneťák, co s tebou byl?"
"Dami, nech to být. Sítra ti to vysvětlím. Teď jsem unavená, prromiň."
"Bude to jen chvilka. Nebo se mi vyhýbáš?"
"Měla jsem dost prráce s tréninkem a sískáváním odsnaků. A Bena do toho netachej. Je to kamarád, víš? Doma v Sinnou jsme spolu hodně prošili. A teď už musím jít. Dobrrou noc," odpověděla mu Gabrielle, dala mu pusu na tvář a odešla. Bylo na ní ale cosi zvláštního. Damion cítil chlad a netečnost. Zdálo se mu to, nebo to byla předzvěst konce?

Skupina H

3. června 2013 v 20:49 | Dark Absol |  Zajímavosti ze zákulisí
Skupina H

Skupina G

3. června 2013 v 14:59 | Dark Absol |  Zajímavosti ze zákulisí
Skupina G