Únor 2014

75 - Turnaj začíná 2/2

17. února 2014 v 18:41 | Dark Absol |  Ryanovo dobrodružství - Tajemství Hoennu

Ryan neměl moc na výběr. Buď povolá Girafariga, nebo někoho jiného, Pokémony na zápasišti.
"Quilavo, volím si tebe!" Ryanova ohnivá lasice se připravila k boji, dosud nenažhavena.
Ryanova soupeřka se zamyslela. Může Gothitelle ušetřit a poslat tam někoho jiného, když teď už Ryan nemůže přijít s něčím novým. Trochu jí mrzelo, že ztratila Jellicenta, teď by se jí totiž velmi hodil.
"Gothitelle, vrať se. Potřebuješ načerpat nové síly," Jenningsová pak sáhla po jiném ballu, "Braviary! Do boje!"
Z ballu vyskočil ptačí Pokémon s mohutným rozpětím křídel. Vypadal jako gigantický orel, peří měl červené a na břiše modré. Na hlavě mu peří vytvářelo něco, co připomínalo indiánskou čelenku.
Ryan nejprve sáhl po přístrojku, dnes už potřetí. Ozvalo se: -BRAVIARY, CHRABRÝ POKÉMON. PŘEZDÍVÁ SE MU TÉŽ "VOJÁK NEBES" A TO PROTO, ŽE NEÚNAVNĚ BOJUJE, ABY OCHRÁNIL SVÉ PŘÁTELE. ČÍM VÍCE JIZEV MÁ, TÍM MÁ OD OSTATNÍCH VĚTŠÍ RESPEKT-
Ryanovi přátelé v hledišti ani nehlesli a Jenningsová se zašklebila, že má Ryana "na lopatě". Dokonce byl na Ryana i vyšší kurz, než na jeho soupeřku. Ryan se ale nenechal zastrašit papírovými předpoklady a škleb opětoval.
"Quilavo, nažhav se! A zahaj plamenným kruhem!"
"Braviary, vyhni se mu!"
Quilava se proměnil v hoříci kouli, která směřovala vstříc soupeři. Braviary měl menší výhodu, protože se vznášel ve vzduchu, nicméně Quilava byl natolik rychlý, že svým skokem dokázal zasáhnout cíl. První úder Ryanovi vyšel.
"To zvládneme! Použij drtivý dráp!" povzbuzovala orla Jenningsová.
"Plamenomet, Quilavo!"
Tentokrát měl zase navrch Braviary. Těsně se vyhnul šlehajícím plamenům a jeho mocným pařátům nemohl Quilava uniknout. Zápas byl velice vyrovnaný.
"Jsem zvědavá, jak si s tím Ryan poradí," ucedila Candice.
"Co tím myslíš? Že má problémy?" otázala se Kris.
"Ne, to nemyslím… Jen je ten zápas opravdu vyrovnaný. Rychlost obou soupeřů je téměř identická. Tenhle zápas rozhodne taktika."
"A může vůbec vyhrát?" podivil se Damion.
"Nejsem nějaký analytický expert… podívejte se sami!" usmála se Candice a otočila se zpět k zápasišti.
"Statečného ptáčka!"
"Quilavo, braň se opět plamenným kruhem!"
Oba soupeři se vrhli vstříc tomu druhému a… srážka byla nevyhnutelná. Braviary to schytal naplno a Quilava také. Možná, že Quilava to dostal ještě víc, jelikož Braviaryho útok byl považován za silnější…
Ryanova soupeřka byla teď tím, kdo byl v úzkých. Měla už jen Gothitelle, ale ta byla téměř vyčerpána po souboji s Manectrikem… Zato Ryanův Girafarig byl v relativně dobrém stavu…
"Děsivou tvář!" vykřikla.
Quilava ani nestačil zareagovat, jak se polekal. Ryan teď byl zase o něco dál k výhře.
Nicméně se soupeře nezalekl. "Hvězdicový útok!"
"Nálet, Braviary!"
Braviary byl teď rychlejší, než jeho soupeř. Udělal ve vzduchu přemet a letěl nízko u země. Quilavu strefil, ale také schytal spršku hvězdiček. Od Ryana to bylo chytré použít útok, co nemine.
"Quilavo, vrať se. Udělal si dost, děkuju. Girafarigu!" Ryan vyměnil Pokémony v boji. Dalo se to čekat. Jeho soupeřka nechala Braviaryho na místě.
"Psychický paprsek!"
"Vyhni se mu a pak použij statečného ptáčka!"
Duhové paprsky z Girafarigových očí byly ovšem rychlejší a zasáhly soupeře. Ten se oklepal a z posledních sil zaútočil fyzickým útokem. Poté padl. Jenže Girafarig na tom taky nebyl nejlépe…
"Oba Pokémoni nejsou schopni dalšího boje!" oznámil rozhodčí. Po lítém zápase se na světelné tabuli se konečně změnil výsledek. Stálo tam: Conolly (HOE) - Jenningsová (UNO) 2:2
Do zápasu nastoupil Quilava a Gothitelle, která byla s energií na tom hůř, než Quilava. Její psychické síly dokázaly odklánět Quilavovy plamenné výpady, ale ne nadlouho. Ve chvíli, kdy to nečekala, se Quilava vynořil za ní a jeho valivý útok Gothitelle vyřadil ze hry. Dalo se to čekat, když byla už dost vyčerpaná po boji s Manectrikem.
"Gothitelle není schopna pokračovat! Vítězem se stává Quilava a Ryan Conolly!" oznámil rozhodčí. Na světelné tabuli se teď objevilo finálové skóre: Conolly (HOE) - Jenningsová (UNO) 3:2
Ryan nejprve vůbec netušil, co se děje, ale potom mu to došlo. Dokázal zvítězit nad unovskou šampionkou z minulého roku! Začal se radovat, Quilava mu skočil do náruče a oba pak mávali na všechny strany.
"Byl to dobrý zápas. Vítězství si zasloužíš. Blahopřeji," řekla Sarah a podala Ryanovi ruku.
"Nápodobně. Hodně štěstí v dalších zápasech," usmál se Ryan a stiskl ji. Potom se k němu hned vrhlo několik novinářů a televizních reportérů. Ryanovi to nebylo moc příjemné, nicméně ho hřál pocit, že porazil favoritku skupiny, unovskou šampionku a získal první dva body do skupiny.

75 - Turnaj začíná 1/2

17. února 2014 v 18:40 | Dark Absol |  Ryanovo dobrodružství - Tajemství Hoennu
Ryan byl konečně na stadionu v Ever Grandu. Konečně přišel ten moment, na který celou dobu čekal.
Ale… ne všechno bylo, jak to vypadalo. Ryan pouze seděl na tribuně a sledoval zápas svého nejlepšího kamaráda Damiona. Mistrovství bylo v plném proudu. V sobotních zápasech podle očekávání zvítězil favorit Zorin a Claire Dylanová. Nyní se všichni obraceli na skupinu B, která začínala právě dnešním odpoledním zápasem.
Damion měl zápasit proti jistému Alanu Robertsonovi. Byl to téměř dospělý trenér tmavé pleti, jeden z nejlepších trenérů vodních Pokémonů z Johta. Podle údajů, co si v databázi Damion našel, zjistil, že několikrát zvítězil v turnaji na Vírových ostrovech a když se podíval na záznamy tak zjistil, že nemůže spoléhat na typovou výhodu a zvláště pak ne, kdyby bojoval na vodní ploše.
***
Což se bohužel stalo. Zápas se chýlil ke své polovině a na světelné tabuli zářilo velkými písmeny: McQuare (SIN) - Robertson (JOH) 1:1
Skóre otevřel Damionův soupeř, když po lítém boji se jeho Kingler vynořil za Damionovým Roseradem a uštědřil mu rozhodující úder.
Druhé kolo měl Damion o poznání jednodušší. Soupeř stáhl Kinglera a povolal Mantina, čehož Damion využil pro představení svého Magnetona. Stále se ale nemohl zbavit pocitu, že to byla past, jak z něj vytáhnout jeho "trumfovou kartu". To Robertson ji ještě měl a tento silný Pokémon měl Damiona definitivně stáhnout ke dnu.
Teď proti sobě stáli Kingler a Magneton. Zápas ještě nezačal a Damion měl silné nutkání magnetického Pokémona odvolat. Ryan ho se zájmem pozoroval, zatímco Kris seděla vedle něj a srkala limonádu z kelímku. Candice seděla vedle ní a také sledovala dění.
"Tak fajn. Magnetone, vrať se. Ještě se mi budeš hodit. Do toho, Staraptore!" provedl Damion bleskovou výměnu a ani ne za deset vteřin se nad vodní plochou, vznášel Staraptor.
"Nálet!"
"Rychle, Kinglere, pod vodu!" přikázal krabovi Robertson. Jenže nebyl tak rychlý, jako soupeřův Staraptor. Skončil sice ve vodě, ale útoku se nevyhnul.
***
Uličkami Ever Grandu se procházely velmi povědomé postavy. Byla to Bea, Maurice a Sneasel. Pomalu se plížili ke stadionu, kde se odehrával zápas. Právě tam by mohl být "zlatý důl" plný ballů. Nebyli však jediní, koho to napadlo. Z rohu se vynořili jiní Rakeťáci - Jessie, James a Meowth. Byli převlečení za prodavače občerstvení a podezřele se hihňali.
"Cože?! Co vy tady děláte?!" osočila se hned Bea.
"Na to samý bych se mohla zeptat vás tří!!" zahřímala Jessie.
"My jsme tu na rozdíl od vás chtěli připravit svůj plán, jak šlohnout Pokémony, dokud jste nám to nepřekazili!" Maurice se Sneaselem souhlasně přikývli.
"To teda ne! To byl náš nápad, infiltrovat se do davu a pak spustit megavysavač umístěný na našem balónu! A vyšlo by nám to, kdyby jste do toho nestrkali vaše frňáky!" (tentokrát zase přikyvovali James s Meowthem, z ballu vyskočil Wobbuffet).
Bea se rozesmála svým dětinským pisklavým smíchem. "To si děláš legraci, ne? Vůbec nechápu, že jste stále členy Rakeťáků. Slyšela jsem o těch vašich úspěších dost!"
"A můžu za to, že se nám pořád do cesty staví takovej otravnej harant s Pikachu? Je neobyčejnej! Proto se za ním honíme už od Kanta!"
"Pikachu a neobyčejný? To si děláte legraci! Takového hlupáka bychom odstranili z cesty hned!" vyštěkla Bea. Jessie vytáhla ball.
"O tom, kdo je lepší Rakeťák, rozhodne boj! Sevipere na něj!"
"Wobbuffet!" ozval se Wobbuffet. "Nevíš, že máš zůstat v ballu, bufeťáku?!" řekla mu Jessie, vrátila ho a hodila správný Pokéball se Seviperem.
"Golbate, znič ho!"
***
"Vážení přátelé, máme tu skutečně nevídaný souboj!" komentoval zápas mezi Damionem a Robertsonem místní odborník Garrett. Damionův Staraptor byl mnohem rychlejší než Kingler. Ten zkoušel použít Hyper paprsek, ale rychlého Staraptora se mu trefit nepodařilo a toho Damion využil. Nařídil souboj zblízka. Staraptor bojoval opravdu statečně, ale sám utržil nějaká zranění a nakonec ho Kingler praštil krabím kladivem po hlavě a byl konec zápasu pro Staraptora.
"Staraptor není schopný dalšího boje, vítězem je Kingler!" oznámil rozhodčí a zdvihl praporek. Na světelné tabuli stálo: McQuare (SIN) - Robertson (JOH) 1:2
Damion teď věděl, že musí povolat Magnetona, ale netušil, co ještě jeho soupeř skrývá.
"Tak leť, Magnetone!" zvolal Damion a hodil svůj Pokéball. Magneton se objevil okamžitě před Kinglerem. Ryan zaťal pěsti, aby povzbudil Damiona. Kris sledovala se zaujetím zápas, který se chýlil ke konci.
"Magnetone, použij zrcadlovou střelu!"
"Bublinkový proud, Kinglere!"
Oči tří Magnemitů zčervenaly a namířily zelený paprsek na Kinglera. Bublinky neměly proti tomu šanci a Kingler to schytal naplno. Protože byl oslaben předchozím bojem se Staraptorem a Roseradem. Robertson se zamyslel. Má Kinglera odvolat, nebo ho nechat, ať Magnetona zkusí ještě oslabit? Vždyť přece už měl také něco za sebou a já mám stále ještě jednoho Pokémona v záloze, pomyslel si.
"Tak dobrá, Kinglere! Použij hyper paprsek znovu!"
"Magnetone, rychle se rozdvoj!" zahřímal Damion. Rázem se před Kinglerem objevilo několik dalších Magnetonů a on musel nějakého strefit. Bohužel, strefil jen kopii, což znamenalo pro něj nejspíš konec. Magneton poté zpečetil Kinglerův osud elektrošokem a stav se opět vyrovnal. Na tabuli teď stálo: McQuare (SIN) - Robertson (JOH) 2:2
"Vrať se, Kinglere. Bojoval jsi dobře," řekl Robertson a povolal svého posledního Pokémona - Kingdru, velkého modrého mořského koníka s dračími znaky. Damion bleskurychle sáhl po Pokédexu. Ozvalo se: "-KINGDRA, DRAČÍ POKÉMON. ŘÍKÁ SE, ŽE OBVYKLE SPÍ V PODMOŘSKÝCH JESKYNÍCH. DOKÁŽE ZÍVNUTÍM VYTVOŘIT VODNÍ VÍRY-"
"A jéje, cítím malér," zamumlal Ryan.
"Jakto?" otočila se k němu Kris.
"No, podívej se na to. Kingdra je teď plný síly, zatímco Magneton bojoval s Mantinem a Kinglerem. Plus, Kingdra je dračí typ, takže elektřina není úplně efektivní," odvětil Ryan a otočil se zpátky směrem k zápasišti, které teď pokryla kouřová clona.
"Magnetone, nevzdávej se! Použij vybití!"
"Hydro pumpu, Kingdro, dokonči zápas!"
Voda rozehnala kouř, ale Magneton neměl moc šancí, protože se netrefil a dostal zásah mocným proudem vody a tím ho málem do ní shodil.
"Nevzdávej to, Magnetone! Zaměřovák!"
Strategie Damiona byla dobrá, ale Kingdra ho vyřadil ze hry dřív, než by mu zaměřovák k něčemu byl. Další vodní pumpou ho sestřelil do vody a bylo to. Magneton a Damion byli poraženi. Na tabuli zářil výsledek: McQuare (SIN) - Robertson (JOH) 2:3, pak se objevil nápis VÍTĚZ, GRATULUJEME a Robertsonova fotka. Damion beze slov odešel. Byl poučen, že s typovou výhodou nemusí mít vítězství vůbec jisté. Odebral se do hotelu, kde chtěl být sám a přemýšlet o současné situaci. Nejdřív Gabriella, pak prohra… celé se mu to zdálo že to nebyla náhoda.
***
Zatímco se obě tria Rakeťáků rozutekla pryč (jejich zápasu si všimla policejní ochranka), tak se večer ozvalo klepání na dveře Damionova pokoje. "Dále," zamumlal tiše Damion, že ho bylo za dveřmi sotva slyšet.
Dveře se otevřely a dovnitř vstoupil Ryan a Gabrielle. "Copak po mě ještě chcete? A co ty, Gabri? Přišla ses mi vysmát?"
"Ale vůbec ne. To, že jsi prohrál první zápas ještě neznamená, že nemůžeš postoupit ze skupiny. Máš před sebou ještě dva zápasy a jestli se dobře připravíš, vytvoříš dobrou strategii, tak můžeš oba vyhrát! Jen to nesmíš hned ze začátku vzdávat!" usmál se Ryan a poplácal ho mechanickou rukou po rameni.
"Asi máš pravdu… A co tady dělá Gabrielle? Přišla jsi mi říct… že ten kluk se kterým jsi přijela je…"
"Ben? Oh, la, lá, ne! Benoît je můj kamarád, jak už jsem ti ršíkala všera. Kdysi jsme spolu chodili. Ale on… je neponaušitelný, poršát mě chce spátky… já se mu snašila říct to slovo, fin, ale on to ignorruje. Je to asi tak stejné jako ten Andrré a Barbarra, co mi Rrájen vyprávěl. Věrš mi. V dalším kole ho musíš porrasit!" řekla dívka a dala mu pusu. Damion se konečně cítil líp.
"Tak já vás tady nechám o samotě, určitě si máte co říct," řekl Ryan a odešel z pokoje.
***
Dny míjely a zápasy prvního kola sedmadvacátého mistrovství světa byly v plném proudu. Andrému se podařilo porazit Chelsie, dívku na křesle, Samantha si také připsala první vítězství ve skupině, zato Brian, Candicin bratr o chlup prohrál s Kirkem McLeanem, když po lítém boji dvou psychických Pokémonů, Galladem a Alakazamovi soupeř použil obnovu a tak měl výhodu sil. Nejmladší účastník turnaje, desetiletý Colton James z Unovy utrpěl drtivou porážku proti Leah Applebyové z Hoennu.
***
Konečně se Ryan dočkal svého zápasového dne - byl to čtvrtek téměř týden po zahájení. Odpoledne měl mít zápas jeden z Ryanových soupeřů - Kyle Murdoch se Sandrou Richardsonovou, ale na ten se Ryan podívat nepříšel. Přemýšlel nad taktikou, kterou v zápase použije. Zjistil, že jeho soupeřka už vyhrála lokální šampionát v Unově před rokem. V břiše mu poskočilo. Co když to bude naprosto jednoznačný zápas? Co když to bude úplné K.O.? Rozhodně to ale nechtěl ještě před zápasem vzdát.
Najednou se otevřely dveře a objevila se známá tvář. "Ahoj, Ryane! Rád tě zase vidím!" byl to hnědovlasý profesor Birch, kterého Ryan neviděl naživo už od doby, kdy se rozhodl vydat na svou trenérskou cestu.
"Dobrý den, profesore, taky vás rád vidím," odvětil Ryan, "co tady děláte?"
"Přišel jsem se podívat na zápasy. A taky ti předat tohle," profesor vytáhl ze svého bílého pláště nějakou čipovou kartu. "Díky téhle kartičce ti můžu aktualizovat tvůj Pokédex na Celosvětový mód. Bude tak moci rozpoznat všechny Pokémony vyskytující se od území Kanta až po Unovu. Pomůže ti tak s přizpůsobením se unovským trenérům," vysvětlil profesor. Ryan mu svůj přístrojek předal a Birch vložil kartičku do malé zdířky vzadu. Za chvíli to bylo hotové. "A když už jsem tady, nechceš si vyměnit nějakého ze svých Pokémonů?" zeptal se.
"No, když o tom tak mluvíte…," začal Ryan a předal Birchovi ball a vzal si jiný.
***
Na stadionu, kde se odehrávaly zápasy skupiny F, začalo plné tempo. Proti sobě stála Sandra Richardsonová, reprezentující Sinnoh, a Kyle Murdoch, reprezentující Johto. Murdoch byl rivalem Ashe Graye, Ryanova dlouholetého kamaráda z dětství, který teď ležel v kómatu kdesi v Johtu. Netušil, že jeho rival byl kómatu. Alespoň se mu nikdo nepletl do cesty a stal se jedním z nejlepších trenérů Johta. Prošel zkouškami na stadionech hladce jako nůž máslem a teď chtěl předvést na světové úrovni svou úroveň.
Netušil však, že jeho první zápas bude tak obtížný. Na světelné tabuli zářilo skóre Richardsonová (SIN) - Murdoch (JOH) 2:1. Na zápasišti stál Sandřin Luxray a na druhé straně ležel poražený Kecleon. Murdoch ho se znechucením odvolal a přemýšlel, koho povolat dál.
V hledišti seděly Kris a Candice a povídaly si o takových holčičích věcech, jako jsou kluci, móda a podobně, když najednou přišla řeč na něco, co Kris od Candice nikdy nečekala.
"Chtěla jsem se tě zeptat, Kris," začala, "všimla jsem si, že máš Ryana ráda, viď?"
"Že se ptáš! Snad víc, než cokoli jiného… Ale proč ti to přišlo na mysl?"
"Víš… vzpomněla jsem si na začátek roku… to i přes to, že jeho nálada je poměrně nestabilní? Vzpomeň si na to."
"Candie, já vím na co narážíš. Ale na minulost se snažím zapomenout. On si taky musel prožít své… Nejdřív přišel o možnost vyjádřit své city své vysněné dívce, potom přišel o ruku a pak… Lucián mi říkal, co mu Ryan vyprávěl. Pod vlivem Kaarmeho temných kouzel jsem jednala proti němu… on mi nikdy nechtěl ublížit! Cítím, že mě má taky rád. Nikdy by mi nic neudělal, copak sis toho nevšimla?"
"Máš pravdu. A co kdyby ano? A ještě něco… Víš, že Ryan už jednu nápadnici má?" oznámila Candice polohlasem.
"Co-co-cože?! Ja-ja-jak to?!" nálada Kris se bleskově změnila z dobré na smutnou a už se chystala uronit slzu.
"No on o tom ještě neví. Povídala mi o tom Gabrielle. Říkala, že ta Amanda je do něj až po uši zabouchlá. Jen jsem chtěla, abys věděla, na čem jsi," usmála se Candice.
"Aha," špitla Kris a otočila se na zápasiště a zjistila, že je po všem, Kyle Murdoch prohrál svůj první zápas 3:1.
"Tak a máme tu konec zápasu, přátelé!" oznámil komentátor konec zápasu, "doufám, že jste se všichni dobře bavili a nezapomeňte: Už od 20:00 začíná druhý zápas skupiny F mezi Ryanem Conollym a Sarah Jenningsovou z Unovy!" Kris se podívala na hodinky. Už bylo půl osmé, takže bylo zbytečné odcházet ze stadionu. Kris a Candie měly totiž zařízené VIP lístky na vybrané zápasy, takže se nemusely strachovat o svá místa v aréně.
***
Ryan se připravoval v šatně a přemýšlel, koho dnes večer použije. Tohle nebyl jen tak obyčejný zápas, kterých už vybojoval stovky, dokonce byl něco víc než těch osm zápasů o odznaky. Na tenhle zápas se mohl dívat celý Hoenn, ba co víc, celý Pokésvět. V hledišti moc fanoušků mít asi nebude, má tam Kris, Damiona, Candice, Gabriellu a to bylo asi všechno. Někteří trenéři měli v hledišti měli celé fankluby. Na dveře šatny někdo zaklepal a dovnitř vešel André s Barry. Stalo se něco, co Ryan naprosto nečekal.
"Můžeme na chvíli?" zeptal se André. Ryan neřekl nic, jen kývl. "Přišli jsme ti popřát hodně štěstí, budeš ho potřebovat."
"Jedno mi ale do hlavy pořád nejde. Myslel jsem si, že jsme si kvit. Já pomohl tobě, ty zas mě. Neměli bychom si jít každý svou cestou?" divil se Ryan.
"Ryane, Ryane, Ryane… jsi pořád stejný," usmál se André, "pořád si myslíš, že intrikařím. Už jsem ti ale říkal, že po tom, co člověk unikne smrti, si uvědomí, že by měl být vděčný tomu, kdo mu pomohl. I kdyby to byl soupeř. Je čas zakopat válečnou sekyru a staré spory z dětství nechat v minulosti," André položil ruku na Ryanovo rameno.
"I já jsem ti vděčná," usmála se Barry, "jen díky tobě jsme zase spolu. To jenom proto, že jsi dokázal potlačit své emoce a řídil ses svým srdcem, které ti říkalo, že kdybys byl se mnou, zradil bys sám sebe. Děkuju ti moc," Barry pak líbla Ryana na obličej.
"Tak zlom vaz, kámo. Dokážeš to. Stejně jako jsem to dokázal já. Třeba se potkáme v play-off a já se budu těšit na náš první skutečný zápas," řekl André.
"Děkuju vám… je to od vás opravdu moc hezké, to jsem fakt nečekal," usmál se Ryan a potřásl si s Andrém rukou. Zhluboka se nadechl a vydal se tubusem, který vedl na zápasiště.
***
"Dámy a pánové!" ozval se komentátorův hlas z reproduktorů, které byly umístěny po stranách stadionu, "vítejte zde ve městě Ever Grande! Dnes večer nás čeká druhý zápas skupiny F! A tady už přicházejí! V červeném poli Sarah Jenningsová z Unovy!" do červeného pole přišla dlouhovlasá špinavá blondýna s černými náušnicemi. "Z celé skupiny je Sarah nejzkušenější, už má za sebou jedno mistrovství světa a podařilo se jí před dvěma lety vyhrát unovskou ligu. Také když se podíváte do hlediště, tak uvidíte značnou podporu unovské trenérky!" Kris se rozhlédla po stadionu. Po celém stadionu vlálo více unovských vlajek, než hoennských. Potlesk, který trenérku přivítal, byl skutečně bouřlivý. Ryan to bude mít asi velmi těžké, pomyslela si.
"A nyní, v zeleném poli přivítejte domácího trenéra Ryana Conollyho!" ohlásil komentátor Ryanův příchod. Zrovna v tu chvíli se do VIP sekce, kde seděly Kris a Candice přihrnul Damion s Gabriellou. V ruce držel hoennskou vlajku a tváře měl pomalované modro-zeleno-červeně. Gabrielle si na sebe nic zvláštního nevzala.
"Ahoj, nejdeme pozdě?" zeptal se Damion a přisedl si ke Candice.
"Ani ne, zrovna to začne. Kde jste se zdrželi?" ozvala se Kris.
"To víš, Damimu chvilku trrvalo neš na něj pšišla ršada u obšerstvení," usmála se Gabrielle.
***
"Zápas je vyhlášen jako tři-na-tři a není časově omezen. Trenérům je dovoleno střídat Pokémony, s tím, že limit je pět. Pokud trenér odvolá Pokémona pošesté, bude diskvalifikován. Jinak zápas skončí, pokud budou Pokémoni jedné, druhé, či obou stran neschopni pokračovat! Začněte!" oznámil rozhodčí.
Ryan si vzal do pravačky Pokéball a zvětšil si ho, Sarah udělala to samé. Polkl a hodil ho do vzduchu. Bílé světlo se zformovalo do podoby Girafariga. Sarah se usmála a hodila také svůj ball, ze kterého vyskočil velký medúzovitý Pokémon. Ryanovi známému Tentacruelovi se nepodobal ani náhodou. Byl růžový a měl jakousi "korunku". Musel být z Unovy, pomyslel si Ryan a bleskurychle sáhnul po Pokédexu. Ozvalo se: "-JELLICENT, VZNÁŠEJÍCÍ SE POKÉMON. POHÁNÍ SE NASÁVÁNÍM A NÁSLEDNÝM VYLUČOVÁNÍM MOŘSKÉ VODY. JEJICH POTRAVOU JE ŽIVOTNÍ ENERGIE. OSUD LODÍ, KTERÉ SE DOSTALY DO JEHO PROSTŘEDÍ JSOU NAPROSTO STEJNÉ: VŠECHNY SE POTOPILY, ZTRATILY SE A VYPAŘILY, BEZE STOPY-"
Pane jo, tak to si musím dávat pozor, pomyslel si Ryan při pohledu na Jellicenta.
"Girafarigu, použij zenový hlavový útok!"
"Nesmíš si ho pustit k tělu, Jellicente! Použij hydro pumpu!"
Girafarig se rozběhl vstříc soupeři, který vyslal mocný proud vody, aby ho zastavil. Marně. Girafarig byl rychlejší a zasáhl soupeře hlavou, která zářila psychickými vlnami. Jenže to nebylo všechno… "Girafarigu, pozor, za tebou!" houkl Ryan. Jenže pozdě. Tentokrát ho Jellicent skolil bublinkovým proudem.
"Psychický paprsek!"
"Hydro pumpu, ještě jednou!"
Duhový paprsek psychických vln opět zasáhl Jellicenta, jenže tlak jeho Hydro pumpy skolil Girafariga na zem. Žirafí Pokémon se stěží vyškrábal zpět na kopýtka.
"Můžeš pokračovat, Girafarigu?" zeptal se Ryan. Pokémon souhlasil, přesto Ryan pozvedl ball, "dobře. Budu tě ještě potřebovat. Do boje, Manectriku!"
"To jsem si mohla myslet, že povolá někoho s výhodou. Jellicente, použij zlověstný vítr!"
"Braň se šokovou vlnou!"
Jellicent začal foukat podivný fialový vítr. Manectric ale chytře využil elektrického útoku k zablokování soupeřova úderu.
"A teď použij vybití!"
"Neboj se a skol ho hydro pumpou!" řekla Sarah, spoléhaje se na to, že tlak vody Manectric neustojí. Jenže se pěkně spletla, elektřina sklouzla po vodním proudu jako po drátu a Jellicent to dostal naplno. Zanedlouho už viděl hvězdičky. Na světelné tabuli se objevilo skóre: Conolly (HOE) - Jenningsová (UNO) 1:0
"Výborně! Ještě dva a je to!" zaradovala se Kris.
"Myslím, že tohle nebude tak jednoduché. A Jellicent mohl být jen návnada… Vždyť ho mohla taky odvolat, ale neudělala to. Neměli bychom dělat závěry," usoudila Candice.
"Vrať se, Jellicente. Snažil ses a teď si odpočiň," Sarah odvolala Jellicenta a vzala si do ruky jiný ball. "Gothitelle, do boje!" tentokrát to byl ještě zvláštnější Pokémon, vypadající jako dívka s černými vlasy s copy a dlouhou černou sukní. Zdálo se, že Sarah chce na Ryana použít jen Pokémony z Unovy. Ryan proto opět sáhl po přístrojku. Ozvalo se:
"-GOTHITELLE, POKÉMON ASTRÁLNÍHO TĚLA. JEJÍ PSYCHICKÁ SÍLA JE TAK VELKÁ, ŽE DOKÁŽE NARUŠIT A ZMĚNIT REALITU KOLEM SEBE-"
"Ale ne, tohle není dobré," zamumlal Ryan, "Manectriku, vrať se." Ryan zaměřil Pokéball na Manectrika, červené světlo se ale změnilo v černé a pak zmizelo. Manectric se nemohl vrátit.
"Co se to děje?! Ta holka brání Ryanovi, aby vrátil Manectrika! To je proti pravidlům! Měli by jí diskvalifikovat!" naštvala se Kris.
"Klid. To není proti pravidlům. Ta Gothitelle má zřejmě speciální schopnost, které se říká Znamení stínů," vysvětlovala Candice.
"Znamení stínů? Jak to funguje?"
"Je to jednoduché. Brání stahování soupeřova Pokémona z boje. Přestane to platit, až Gothitelle padne."
"Aha, tak teď tomu rozumím." "Tak to jsi měla pravdu, Candie, že si ta holka Ryana jen zkouší," přikývl Damion.
"Nedej se Rrájene!" skandovala Gabrielle.
"Tak dobře. Budu tedy zápasit s Manectrikem, co mi zbývá. Použij šokovou vlnu!"
"Gothitelle, odkloň ji pomocí telekineze!"
Ryan ale udělal dobře, když přikázal šokovou vlnu, útok, který nikdy nemine. Elektrická vlna byla příliš rychlá na to, aby ji Gothitelle odklonila, natož aby vůbec zareagovala. Pak se oklepala a zvedla se.
"Výborně. A teď použij ohňový tesák!"
"Nepouštěj si ho k tělu! Soustřeď se a zaměř na něj psychické vlny!"
Manectric byl rychlý a vrhnul se s hořící tlamou vstříc soupeři. Jenže Gothitelle zavřela oči, její ruce se rozzářily a pak odhodila Manectrika až ke stěně zápasiště. Pak ho zvedla a ještě. Chudák Manectrik stěží popadal dech. Ale Ryan ho odvolat nemohl. Nechtěl vidět svého Pokémona trpět, ale vzdát se také nechtěl…
Otřel si slzu v oku a zaburácel: "Manectriku, dej svou poslední energii do hromu!"
"Gothitelle, použij psychický paprsek!"
Psychický paprsek neměl proti nejsilnějšímu elektrickému útoku šanci. Ale potom už Manectric nevydržel a nebyl schopen dále zápasit. Kdežto otřesená Gothitelle ano… Na světelné tabuli teď bylo: Conolly (HOE) - Jenningsová (UNO) 1:1