Articuno a bílé Vánoce

27. prosince 2015 v 23:39 | Dark Absol |  Speciály
Tenhle speciál jsem věnoval otázce proč Jeff Conolly, Ryanův otec, použil v jednom zápase v románu Articuna a kde k němu vlastně přišel. Tak už to nebudu protahovat a jdeme na to!

Městečko Littleroot, Hoenn, Vánoce 2009.
Vysoký bělovlasý muž seděl na lavičce, pozoroval noční oblohu a hvězdy. Byl to Jeffrey Conolly. Po tom všem úspěchu s Pokémony se rozhodl odstoupit z pozice učitele v trenérské škole v Kantu a vrátil se domů. Chtěl se věnovat své rodině, už mu bylo devětatřicet let a v Kantu jich strávil s přestávkami sedm. Jeho syn, Ryan, byl přesně jako on. Poté, co skončilo mistrovství světa, se zase vydal na cestu do jiných regionů.
Jeffrey hodil ball a z něj vyskočil nádherný modrý ptačí Pokémon s červenýma očima a dlouhým modrým chvostem. Byl to Articuno. Jeff se na něj podíval a usmál se. "Vzpomínáš, příteli…? Už je to šestadvacet let, co jsme se potkali při tom neuvěřitelném vánočním dobrodružství… Ten čas ale hrozně letí!"
"Pro tebe možná, ale pro mě ne," řekl mu Articuno, "legendární Pokémoni žijí dlouho… velice dlouho… tisíce let…" Někteří legendární Pokémoni dokázali ovládat lidský jazyk, vždyť byli přece legendární, neobyčejní. Jeff se k Articunovi otočil.
"Mám pro tebe jednu prosbu, Articuno," zamumlal.
"Jakou?"
Jeff ptáčka pohladil po hlavě. "Zažili jsme toho dost, příteli. Ale myslím, že je čas rozloučit se. Chci se věnovat své rodině, manželce a dětem. Doufám, že mě chápeš."
"Ach tak… Nikdy na tebe nezapomenu, Jeffrey…" řekl Articuno. Pak se otočil, vznesl a za ním začal padat sníh. Ale tohle nebyl obyčejný sníh, byl to diamantový prach, sníh, jehož vločky se kouzelně třpytily. "Sbohem, příteli… Budeš mi chybět," řekl smutně Jeff. Najednou se otevřely dveře a z nich vyšla desetiletá blonďatá holčička, Kathryn Elizabeth, Jeffreyho dcera. "Co to bylo, tati? Vůbec jsem nemohla usnout…"
"No tak to honem běž, nebo zítra ráno nenajdeš pod stromečkem nic od Delibirda," zasmál se Jeff.
"Ale tati… já na takové věci už nevěřím…," odsekla Katy. Najednou si všimla toho diamantového prachu. "Pane jo, to je krása! Takový třpytivý sníh jsem ještě neviděla? Co to je? "
"To je znamení na rozloučenou od mého starého přítele Articuna."
"Articuna? Toho legendárního Pokémona?" divila se Katy. Netušila, že její otec měl legendárního Pokémona.
"Ano toho. Pojď do pokoje, budu ti o něm vyprávět," usmál se Jeff a společně s Katy odešel do pokoje nahoře, který patřil Ryanovi a jeho sestřičce, která teď byla jeho jediným obyvatelem. Nahoru přišla i Megan, Jeffova manželka a Ryanova matka. Také ona byla zvědavá na vyprávění…
"Takže…," Jeff si odkašlal, "stalo se to, když mi bylo třináct let, jako Ryanovi. Putoval jsem tehdá v Johtu…"
***
Psal se konec roku 1983. Jeffrey Conolly byl třináctiletý trenér Pokémonů, který putoval po Johtu se svými přáteli, hyperaktivním, ale přátelským chovatelem Cameronem a dívkou Lucy.
Pokésvět vypadal jinak, než ho známe dnes. Situace byla dost podobná jako v reálném světě té doby - panovala studená válka. Na jedné straně stály státy jako Sinnoh (kromě severosinnohské oblasti která byla k Sinnohu připojená až v devadesátých letech), Hoenn a Unova a na druhé straně byl Kantsko-Johtský socialistický svaz a jeho satelity (Pomerančové souostroví a Sevii ostrovy) spolu se severosinnohskou socialistickou republikou. V politické oblasti to mělo velkou odezvu a mezi státy panovala velká řevnivost. Ale tohle většina mladých trenérů nevnímala. Horší pozici měli trenéři z Kanta a Johta. Ti nemohli vycestovat do Hoennu, Sinnohu, nebo Unovy. Mistrovství světa se konalo sice každé čtyři roky, ale z Kantsko-Johtského bloku se jich na něj moc nedostalo, a pokud ano, museli být řádně prolustrováni, nebo mít příbuzné ve složkách státu. Trenéři Kanta měli za cíl získat 150 Pokémonů (jiné znali jen ti "vyvolení", co se dostali na mistrovství světa a pár vědců, kontrolovaných státním aparátem) a v Johtu jich bylo jen asi 100. Kdokoli se pokoušel dostat do Kantsko-Johtského svazu odjinud, nebo s jinými Pokémony, byl okamžitě zadržen a deportován zpět do svého regionu. Ano, minulost byla krutá.
Ale nic z toho Jeffa netrápilo. Už měl sedm odznaků Kantsko-Johtské ligy (liga byla spojená a bylo jedno, jestli máte 8 odznaků z té, či oné oblasti - konala se v Indigové nížině jako v RPG hrách, pozn. aut.) a chystal se do Trnkového města, kde byl trenérem stadionu Drake, který, jak už nasvědčovalo jeho jméno, byl trenérem dračích typů. Spolu se svými přáteli byli teď v Týkovém městě, starobylém městě v Johtu, které bylo opředeno mnoha legendami a tajemstvími. Legendy studoval a zkoumal místní trenér stadionu Henry, jenže to musel dělat "na vlastní pěst". Tehdejší vláda už nechtěla připustit, aby se stala taková katastrofa jako tehdy, v květnu 1962, kdy selhal projekt Mewtwo, který zničil celou laboratoř plnou předních vědců. Státní propagandě se to podařilo ututlat, ale od té doby už vláda nefinancovala výzkumné projekty týkající se legendárních a zapomenutých Pokémonů. Henry pracoval sám, studoval staré knihy, pomáhal mu i Pryce, trenér stadionu Mahagonového města, který některé johtské legendy slyšel a sepsal o nich dokonce jednu knihu. O takových Pokémonech jako Ho-Oh, Lugia, Raikou, Entei, Celebi či Suicune se stále vědělo velmi málo. Bylo víc Pokémonů, o kterých se vědělo velmi málo. O Kantských legendách, jako byl Articuno, Zapdos, Moltres jakbysmet.
Kalendář ukazoval pátek 23. prosince. Lucy se dívala z okna Pokécentra. Počasí vůbec neodpovídalo datu v kalendáři. Teploměr ukazoval deset stupňů nad nulou a sluníčko vykukovalo zpoza mráčků. Cameron se věnoval svým Pokémonům a dával jim potravu.
"Copak se děje, Lucy? Trápí tě něco?" zeptal se dívky Jeff.
"Nic mě netrápí…," odvětila dívka, "ale podívej se na tohle… podívej, má být Štědrý den a venku to vypadá, že by mělo přijít jaro! Mám strach, aby to nenarušilo koloběh přírody, aby se třeba hibernující Pokémoni neprobrali a nečekal je šok… chápeš?"
Jeff nakouknul z okna a opravdu. Venku nebylo po zimě ani stopy. Kdyby mohl něco udělat, ale… neměl ani potuchy co.
***
Už v té době v oblastech Kanta a Johta operoval tým Rakeťáků. Jenže na rozdíl od těch současných, byli tehdejší Rakeťáci něco jako mafiáni. Poskytovali mnoha lidem informace z ostatních regionů, podařilo se jim i napíchnout na Hoennské a Sinnohské rádiové stanice. Také z ostatních regionů pašovali zboží, jelikož import byl oficiálně zakázán. Někdo by si mohl říct, že Rakeťáci osmdesátých let byli vlastně fajn a pomáhali lidem, ale nebylo to tak. Šéfová Rakeťáků (Giovanniho matka) byla velice hrabivá a lakomá. Každý, kdo chtěl zboží z ostatních států, musel zaplatit, často svými Pokémony. Například Jeffův otec, který si od Rakeťáků objednal krabici Lávových sušenek z Hoennu si musel vybrat. Buď měl zaplatit 30000 Pokédolarů (což byla na tehdejší poměry dost velká částka), nebo předat svého odlišně zbarveného Rhydona. Bohužel tolik peněz neměl a tak se musel svého Pokémona vzdát. A to nebylo všechno. Dětským trenérům kradli Rakeťáci Pokémony jen tak před nosem a pokud je chtěli zpět, museli zaplatit tučné výkupné. Často se stávalo, že rodiče neměli tolik peněz a Pokémoni se jim nikdy nevrátili. Rakeťáci se také zajímali o legendy a chtěli je polapit.
***
"Hej, Jeffe, kde budeme trávit Vánoce? To cestování mě už dost unavilo… Tak jestli tě nenapadá, kde bychom si mohli přes svátky odpočinout…," zeptal se Cameron.
"No, co takhle kdybychom šli do Mahagonového města? Bydlí tam moje babička s dědečkem a určitě nás rádi uvidí a pohostí. Co říkáte?"
"To zní parádně!" rozzářila se blondýnka Lucy, "co na to říkáš ty, Camerone?" Cameron neřekl nic, jen přikývl. Zdálo se mu totiž divné, proč vůbec odtamtud odcházeli, když Jeff získal nad Prycem Ledovcový odznak? Ale ještě předtím se ozvala sestra Joy.
"Nezapomeň si tu svoje Pokémony, Jeffrey. Všichni jsou v naprostém pořádku!" usmála se a předala Jeffovi šest ballů. Cameron odvolal své Pokémony, Skiplooma a Gravelera, sbalil si věci do batohu a společně s Lucy a Jeffem se vydali na cestu
***
Podařilo se jim dojít do Mahagonového města celkem rychle. Už byla tma, Jeffovy hodinky ukazovaly skoro půlnoc. Zaklepali na dveře. "Kdo je tam?" ozval se ospalý mužský hlas.
"To jsem já, Jeff, dědo!"
Dveře jim otevřel starý holohlavý pán s plnovousem. "Ach, Jeffie! Co tady děláte tak pozdě?" zeptal se.
"Myslel jsem, že bychom tu mohli strávit svátky s mými přáteli!" odvětil Jeff, "no… a proč tak pozdě? Přišli jsme až z Týkového města…"
"Tak dobře. Pojďte do pokoje pro hosty. Postele tam už jsou připravené, tak se dobře vyspěte!" řekl Jeffův děda a prohlédl si svého vnuka, jako by ho už léta neviděl. Lucy a Cameron se poroučeli do postelí, ale Jeff ještě šel za dědou do kuchyně, jelikož jeho babička už dávno spala. "Co se děje, Jeffie? Potřebuješ něco?" zeptal se ho děda.
"Dědo, je pravda, že koncem roku sem přilétá Articuno? Ten legendární ptačí Pokémon z Kanta? Slyšel jsem, jak o tom mluvil Pryce, trenér zdejšího stadionu. Povídal, že před lety byl na výletě v nedalekých ledových horách a tam spatřil tajemného modrého ptáčka s dlouhým modrým chvostem…"
"Articuno? Hohoho! Tak to opravdu netuším!" zasmál se Jeffův děda. "Bydlíme tu s babičkou už třicet let, ale žádného Articuna jsem tedy neviděl. Je mi líto. Ale pokud se tam s přáteli chceš vydat, tak ledové hory jsou kousek od Mahagonového města, za Stezkou 44."
Jeff se rozzářil. Legendární Pokémony znal jen z vyprávění a knížek. Několika badatelům se je povedlo i vyfotografovat, ale snímky byly často rozmazané a nekvalitní. Údajů o legendárních Pokémonech bylo velmi málo, jelikož v té době ještě neexistoval Pokédex, trenéři dostávali od regionálních profesorů obrázkové kartičky s popisem různých Pokémonů (Pokédex se objevil v roce 1995 jako prototyp a od roku 1998 se stal součástí výbavy každého trenéra - pozn. aut.).
Jeff se zklamaně vypravil do pokoje pro hosty. Jeho přátelé už spali. Pořád přemýšlel o oné legendě. Nakonec usoudil, že bude nejlepší se pořádně vyspat a zítra se uvidí.
***
Bylo ráno, sobota 24. prosince 1983. Naše trio se pořádně nasnídalo a připravilo se na cestu.
"Tak zatím ahoj! Vrátíme se večer!"
"Děkujeme za snídani, bylo to fajn," ozval se Cameron.
"Ale to nic, děti," usmál se Jeffův děda, "přátelé mého vnuka jsou zde vždy vítáni!"
Jeff a jeho přátelé se prozatím rozloučili s babičkou a dědou a vydali se směrem na východ, na stezku 44 směrem do ledových hor.
***
Konečně se dostali do ledových hor. Tedy moc ledově nevypadaly, jelikož Johto zažívalo nejteplejší začátek zimy za sto let. Jeff, ani Cameron, ani Lucy si na sebe nemuseli brát nějaké teplé zimní oblečení. Ledoví Pokémoni byli zalezlí v jeskyních kde bylo alespoň trochu chladněji. Cestou potkali několik travních Pokémonů, jak se vyhřívali na sluníčku. V jezírku dováděli Poliwagové a Poliwhirlové. Jeff se rozhlížel kolem a přemýšlel o legendě. Opravdu sem na konci roku přilétá Articuno? A pokud ano, proč to nikdo nezdokumentoval? Začala ho z toho bolet hlava. Neměli ale tušení, že je někdo pozoruje…
***
"Jeffie, už tady čekáme pěknou řádku hodin, už začíná být tma. Žádný Articuno se tu neobjeví. Měli bychom jít…," řekla Jeffovi Lucy.
"Lucy má pravdu, nemá to smysl. Vraťme se zpátky k tvým prarodičům na vánoční večeři!" souhlasil Cameron. Jeff však trval na svém. Chtěl zůstat, chtěl zjistit pravdu. Cameron jeho tvrdohlavosti nerozuměl a společně s Lucy se vydali zpátky do Mahagonového města. Dívka měla o Jeffa strach, ale Cameron ji přesvědčil, aby šla s ním. Udělali velikou chybu, že odešli…
***
Odkudsi z křoví vylezlo několik chlápků v černých uniformách. "Rakeťáci!" vypískl Jeff.
"Ano správně, chlapečku," řekl mu jeden z nich. Byl vysoký, muskulární a z jeho hnědých očí šel strach. Měl hnědé vlasy a jeho rakeťácká uniforma byla bílá, na rozdíl od ostatních, kteří měli černý stejnokroj. Byl to Bleda, jeden z rakeťáckých adminů té doby a jeden z osobních oblíbenců Madam šéfové. "tak teď mi pověz, kde je Articuno, o kterém si tady mluvil!"
"Ale… já nevím, kde je!" odpověděl mu Jeff a z jeho hlasu byl znát strach.
"Hm. Já si myslím, že nám lžeš, prcku. Sledovali jsme tě a prý ses sem do ledových hor vypravil jen kvůli němu! Tak koukej zpívat, nebo uvidíš!" zasmál se Bleda a zahrozil Jeffovi pěstí. Ten se začal třást. Proti němu neměl šanci, leda že by povolal své Pokémony. Ale jelikož byl zmražený strachy, tak ani neceknul.
"Šéfe, to nemá smysl, ten prďola mluvit nebude," řekl jeden z gruntů. Bleda se usmál. "Takže chlapeček mluvit nebude? Dobrá. Svažte ho! A seberte všechny jeho bally!"
***
Bylo po všem. Jeff byl svázaný, přišel o své Pokémony. "Tak naposledy, kde se Articuno skrývá? Když nám to řekneš, tak ti tvé bally vrátíme!" řekl Bleda. "madam šéfová mě odmění a za Articuna dostaneme takovou sumu, o jaké se ti ani nesnilo! Tak dělej!"
"A-ale j-já nic nevím….," koktal Jeff.
"Dobrá, tak ty nic nevíš?! No, tak to budeme muset přistoupit k drastičtějším metodám." Bleda vzal jeden ball a povolal Feraligatora. Vzal bič a chystal se ho použít. Když vtom… se objevila podivná modrá záře. "Co se to děje?!" divili se grunti. Bleda neřekl nic a upustil bič. "To není možné…," pomyslel si Jeff. "Articuno!" vykřikl. "Cože?! Kde?!" vyštěkl Bleda a podíval se nahoru. Uviděl velkého modrého ptačího Pokémona s dlouhým modrým ocasem, červenýma očima a silnými šedými pařáty. "Kde se tu vzal?! Rychle síťostřely!" vyštěkl Bleda. Rakeťáci popadli své zbraně podobné bazukám a začali střílet po Articunovi sítě. Ale pěkně se přepočítali, netrefila ho ani jedna. Svým ledovým paprsek zahnal Rakeťáky na útěk a Bleda spadl do nedalekého jezírka. Zajímavé je, že od té doby o něm nikdo neslyšel.
Articuno se snesl na zem k Jeffovi. Prohlédl si ho a svým pařátem přerval provazy. Jeff otevřel oči. Tak on opravdu existuje! Legendární Articuno a on ho vidí na vlastní oči! Několikrát si je protřel, aby se ujistil, že to není sen.
"Není ti nic, chlapče?" ozval se tichý hlásek. Jeff, stále poněkud rozklepaný a překvapený zároveň jen kývl, že ne. "T-ty mluvíš?!"
"Legendární Pokémoni umí spoustu věcí, o kterých lidé nemají ani potuchy. Slyšel jsem křik, a proto jsem se vydal podívat se, co se děje…" zamumlal Articuno.
"M-můžeš mě odnést kousek do Mahagonového mě-města?" zakoktal Jeff.
"Ale samozřejmě. Vylez mi na hřbet."
Jeff se vyškrábal na hřbet modrého ptáčka, který se poté vznesl. Ještě nikdy neletěl a už vůbec ne na hřbetu Pokémona.
***
Articuno ho vysadil kousek od Mahagonového města. Ale ještě než odletěl, tak ho Jeff zastavil. "Articuno, prosím tě!" Ptáček se na něj otočil. "V-víš… přál bych si… aby přišla zima, aby to byly Vánoce, jak mají být… Slyšel jsem, že ovládáš led a…"
"Neboj, chlapče. Teď se běž vyspat. O našem setkání nikomu neříkej. Ale pamatuj, kdykoli mě budeš potřebovat, tak se vrátím! Sbohem!" řekl Articuno a odletěl. Za jeho dlouhatánským ocasem začaly padat skutečné sněhové vločky. Jeff se usmál a vydal se zpět ke svým prarodičům. Nikomu neřekl ani muk. Společně si dali vánoční večeři a poté se už vydali do postelí. Lucy, Cameron, ale hlavně Jeff byli už řádně unavení. Na tenhle den Jeff ještě dlouho nezapomene…
***
Bylo ráno, neděle 25. prosince 1983. Jeffa probudil budík. Rozhlédl se po místnosti a zjistil, že pod stromečkem se choulilo několik úhledně zabalených dárků. Ale místo toho, aby se vrhl na rozbalování, tak chtěl nejprve najít své přátele. Jenže jejich postele byly prázdné. Že by si už rozdali a rozbalili dárky? Jeff se rychle převlékl, sešel dolů a už se chystal jít ven, když uslyšel televizi, na kterou se koukal jeho děda… slyšel jenom tohle: V Johtu se objevil pozoruhodný úkaz, který meteorologové nedokáží vysvětlit… Jeffa nezajímaly zprávy o počasí, tak otevřel dveře a… PLÁC! Dostal sněhovou koulí přímo do obličeje. Lucy, která tu kouli hodila, se začervenala. "Promiň, Jeffie! Ta koule neměla trefit tebe, ale Camerona!"
Jeff si protřel obličej. Všude bylo bílo. Před domem stáli sněhuláci, kteří měli připomínat Pikachu a Raichu. Jeffovi přátelé byli oblečeni do teplých zimních věcí a zdálo se, že si to náramně užívají. Jeff se usmál. "Děkuji ti Articuno…," zamumlal tiše. Pak si šli všichni tři dát snídani a po ní se vrhli na dárky. A když rozbalili všechny dárky, tak celý zbytek dne strávili dováděním ve sněhu. Bylo to příjemné zpestření před jejich cestou do Trnkového města.
***
"Tak a to je konec příběhu," usmál se Jeff.
"Psst! Nevidíš, že Katy usnula?" řekla mu Megan šeptem. A měla pravdu. Katy už nějakou dobu spala. Příběh z Jeffova mládí na ni zafungoval jako pohádka na dobrou noc. "Tak dobrou noc, zlato, ať se ti něco hezkého zdá… a zítra ti Delibird něco hezkého určitě přinese, uvidíš," špitl Jeff, políbil holčičku na čelo, zhasnul v pokoji a společně s Megan odešel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ema ema | E-mail | 28. prosince 2015 v 10:54 | Reagovat

Moc super!!! Hodně si mi líbilo, jak si popisoval ty situace, které byli před tím, než se Ryan vydal na cestu.

2 Filip37 Filip37 | E-mail | 28. prosince 2015 v 10:55 | Reagovat

Suoer, pěkný speciál :-), těším se, ale na další klasicky díl, ale i ve specialech pokračuj :-)

3 ArleneBum ArleneBum | E-mail | 22. července 2017 v 20:56 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

4 ArleneBum ArleneBum | E-mail | 23. července 2017 v 2:09 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

5 FlossieNof FlossieNof | E-mail | 26. července 2017 v 13:45 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

6 Avito777soilk Avito777soilk | E-mail | 15. srpna 2017 v 18:26 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам надо  конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

<b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито нижний новгород
пополнение баланса авито
авито детская одежда пакетом
авито частные бесплатные
вещи пакетом +для новорожденного авито

7 Mariawar Mariawar | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 8:26 | Reagovat

Хотите разнообразить сексуальную жизнь? Добиться новых ощущений помогут интим-товары

Один из самых востребованных методов достичь невероятных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью просто добиться дополнительной симуляции особо чувствительных зон. Только не используйте его в одиночку, доверьтесь своей второй половине. Это хорошо укрепит вашу эмоциональную связь и поможет стать более раскованными друг с другом.</p>
Также среди секс-игрушек распространены эрекционные кольца, наручники, стимуляторы и смазки. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь пробовать разные варианты, и вы скоро сможете найти то, что придется по душе вам обоим.</p>
Стоит заметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>, и прочие <a href="https://afroditalove.ru/">секс-игрушки</a> вы сможете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

8 Avito321lob Avito321lob | E-mail | 29. září 2017 v 3:01 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Рады будем предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам требуются определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

как создать кошелек на авито
развод на деньги на авито с карты сбербанка
купить сумку кошелек ремень на авито
как перевести деньги с авито кошелька
как в авито поменять аккаунт с частного лица на компанию

9 ElvaKmn ElvaKmn | E-mail | Web | 23. listopadu 2017 v 14:21 | Reagovat

https://www.sfbi.com/store/non-prescription-online-pharmacy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama